Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-05-25

Intencje Mszalne

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)

2020-05-18

Intencje Mszalne

2020-05-17

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI Wielkanocna (17.05.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2017-12-10
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (10.12.2017r)

  1. Dzisiejsza niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

  2. Od piątku rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Zakończenie nauk rekolekcyjnych w niedzielę w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Łucji i jest to również  rocznica wprowadzenia stanu wojennego, we czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, w sobotę rozpoczyna się Nowenna przed Bożym Narodzeniem, we czwartek piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia.

  4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. na plebani spotkanie Pań z Zespołu Caritas.

  5. W związku z pracami plastycznymi w naszej świątyni dziękujemy za pomoc parafianom: rodzinie Koń, P. Renacie Rębisz, Andrzejowi Trojnackiemu, Jerzemu Kolano, Adamowi Rząsie, Helenie Kitrys, Beacie i Bogusławowi Reguła, Katarzynie Białek, Mirosławowi Maciągowi, Monice Bąk, Halinie i Angelice Mytych, rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu, dziękujemy za wypranie dywanu oraz P. Jackowi Rząsie za koordynację prac.

  6. Za tydzień składka na cele inwestycyjne i częściowo na pokrycie kosztów rekolekcji.

  7. Parafianie i ks. Proboszcz budującego się kościoła w Słocinie składają Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli. Złożyliśmy 2540zł.

  8. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Ireny Kret, Janusza Czachora, Beaty Wesołowskiej, Marii Jamróz, Haliny Wilk.