Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-05-25

Intencje Mszalne

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)

2020-05-18

Intencje Mszalne

2020-05-17

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI Wielkanocna (17.05.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2016-11-20
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - Ogłoszenia niedziela XXXIV zwykła (20.11.2016r)

 1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Podczas Mszy św. tak jak wczoraj w Łagiewnikach dokonujemy we wszystkich kościoła Polski przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nowennę, zainspirowali i prowadzili całonocne czuwanie modlitewne przygotowujące naszą parafię na dzisiejszą Uroczystość oraz przygotowali dekorację.

 2. Rok Święty Miłosierdzia kończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek dziś, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian, szczególnie dzieci do udziału- Roratach- w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości w tym okresie liturgicznym. Módlmy się w int. rekolekcji o O. Rekolekcjonisty.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. Ofiarowania N M Panny, we wtorek wsp. św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, we czwartek wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, 1. W środę nowenna do MBN Pomocy.

 2. W najbliższych dniach członkowie OSP Werynia odwiedzą nasze domy z kalendarzami strażackimi. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie ich bezinteresownych działań w ciągu całego roku.

 3. Bóg zapłać za ofiary do puszek jako pomoc kościołowi prześladowanemu. Złożyliśmy 638 zł, 48gr.

 4. Dziś składka na ogrzewanie kościoła.

 5. W naszej diecezji jest kilka nowo budujących się kościołów. Ks. Bp Ordynariusz prosi o pomoc finansową w postaci jednej składki rocznie na ten cel. Dekanaty kolbuszowskie wspomagają budowę kościoła w Słocinie pw. bł. ks. Findysza. Za tydzień będzie składka na ten cel.

 6. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć zapowiadaną nową płytę chóru „Oratorium”. Jest to 21 przepięknie wykonanych pieśni, nagranych w kaplicy Tyszkiewiczów.

 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Emilii Jaskot, Marii Blat, Marii Drąg, Marii Jamróz, Grażyna Pupa