Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-05-25

Intencje Mszalne

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)

2020-05-18

Intencje Mszalne

2020-05-17

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI Wielkanocna (17.05.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2016-11-13
Ogłoszenia niedziela XXXIII zwykła - 13.11.2016 r.

 1. Dziś zostaje zamknięty Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacyjnych. W Kolegiacie w Kolbuszowej dokona się to podczas Mszy św. o godz. 15.00.

 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla i Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W piątek, 18 listopada – dzień pokuty i postu, w sobotę, 19 listopada - uroczystości w Łagiewnikach z udziałem Episkopatu i władz państwowych, zakończenie obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia połączone z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy do udziału osobistego lub przez media w tej uroczystości, w niedzielę, 20 listopada– we wszystkich parafiach na wszystkich Mszach św. dokonamy przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

 3. Zaproszenie na całonocną adorację w ramach przygotowania do intronizacji.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we czwartek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek wsp. bł. Karoliny Kózki Patronki naszej diecezji, po Mszy św. ucałowanie relikwii błogosławionej.

 5. W środę nowenna do MBN Pomocy. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 6. Zachęcamy do udziału w modlitwach wypominkowych.

 7. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego podejmujemy modlitwę w tej intencji a na zewnątrz kościoła tak jak w całej Polsce będzie zbiórka do puszek na ten cel.

 8. W piątek prosimy Panie z Zespołu Caritas o poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 9. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

 10. Pod chórem na stoliku składamy deklaracje pomocy w ramach akcji Rodzina Rodzinie.

 11. Bóg zapłać P. Kazimierzowi Kurdzielowi za użyczenie ciągnika a P. Jackowi Rząsie, Krystianowi Pyrze, Karolowi Kolano i Małgorzacie Rozmus za pracę przy wywózce liści.

 12. Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła.

 13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Anny Blat, Bożeny Drąg, Grzegorza Blat, Stanisława Sudoła, Bogdana Stróża

 14. Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju wsi Werynia zaprasza na plebanie na spotkanie w poniedziałek godz. 19.00.