Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2023-11-27

Intencje Mszy św.

2023-11-26

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (26 listopada 2023) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2023-11-20

Intencje Mszy św.

2023-11-19

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (19 listopada 2023 r.) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Copyright © 2023 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2023-11-19
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (19 listopada 2023 r.) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności
  i gotowości na spotkanie z Panem.

 2. Modlitwy wypominkowe za zmarłych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam i zachęcam drogich parafian do udziału w tym nabożeństwie, każdy z nas takiej modlitwy będzie kiedyś potrzebował. Ofiarujmy naszym bliskim zmarłym i duszom czyśćcowym łaskę odpustów. 

 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, dorosłych. Zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.

 4. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 5. Koło Gospodyń Wiejskich i Szkoła Podstawowa w Weryni serdecznie zaprasza Seniorów na dzień 26 listopada (niedziela) do Domu Kultury w Weryni na godz. 16.00. Przyjmijmy zaproszenie i licznie zgromadźmy się w tym dniu, by uczcić Dzień Seniora.

 6. Zarząd Osiedli 1,2 i 3 zapraszają na Bal Przedszkolaka w dniu 26 listopada o godz. 16.00 Hala Liceum Ogólnokształcącego.

 7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania proszę Rodziny Państwa: Andrzej Leśniak, Genowefa Wójcicka, Jan Kwaśnik, Grzegorz Starzec, Lucyna Wójcicka, Sławomir Wroński, Marek Rząsa, Zbigniew Węgrzyn i Artur Węgrzyn.

 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom, życzę wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu, oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.