Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2023-11-27

Intencje Mszy św.

2023-11-26

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (26 listopada 2023) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2023-11-20

Intencje Mszy św.

2023-11-19

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (19 listopada 2023 r.) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Copyright © 2023 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2023-09-24
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (24 września 2023) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem.

 2. Dzisiejsza niedziela jest ogólnopolskim dniem modlitwy o trzeźwość narodu.

 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.

 4. Za tydzień Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Różańcowych.

 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wiernych do odmawiania różańca, aby rozważać tajemnice życia Jezusa i Matki Najświętszej. Bardzo proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej Akcję Katolicką. Rodziców proszę o przypominanie dzieciom i zachęcanie ich własnym przykładem do tej pięknej praktyki odmawiania różańca w kościele. Za pobożne odmówienie różańca, pod zwykłymi warunkami - można zyskać odpust zupełny.

 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i dobroć serca w ubiegłą niedzielę inwestycją, złożyliście drodzy parafianie kwotę 6763 zł i 1 euro.

 7. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania proszę Rodziny Państwa: Agata Szlachetka, Urszula Kapusta, Sylwia Frysztak, Beata Nowak, Elżbieta Przywara, Anna Przywara.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:



 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,

 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.

 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.