2022-12-05

2022-12-04

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (04.12.2022 r.)

2022-11-28

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (27.11.2022r)

2022-11-20

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH
Copyright © 2022 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2022-09-25
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVI zwykła (25.09.2022r)

1. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo, w środę wsp. św. Wacława, we czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wsp. św. Hieronima, w sobotę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

3. W środę nowenna do M B N Pomocy.

4. Spotkanie scholi dziś o godz. 9.00.

5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wiernych do odmawiania różańca, aby rozważać tajemnice życia Jezusa i Matki Najświętszej. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom i zachęcanie ich własnym przykładem do tej pięknej praktyki odmawiania różańca w kościele. Informujemy, że pod zwykłymi warunkami za udział w nabożeństwie różańcowym - można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa od poniedziałku w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza św., w niedzielę o godz. 15.00. Adoracja od poniedziałku od 16.30. W sobotę zostaną rozdane dzieciom sprawdzianiki różańcowe.

6. W pierwszą sobotę prosimy Grupę Modlitewną o poprowadzenie rozważań.

7. Kościół otwarty codziennie od 7.00 do 19.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 17.00. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli. Złożyliśmy 6431zł.

9. Dziś na zewnątrz kościoła zbiórka do puszek na Radio Via.

10. Bóg zapłać P. Stefanowi i Marcinowi za kontynuacje prac przy dachu kościoła. Bóg zapłać rodzinie P. Kurdziel za ofiarowanie słoneczników.

11. Kościół w naszej Ojczyźnie zawsze wspierał misjonarzy, dlatego teraz podejmuje kolejny projekt organizowany przez Papieską organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, polegający na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając niepotrzebny sprzęt możemy pomóc innym. Miejsce zbiórki to dolny parking. Termin 12 października do godz. 12.00 można składać zużyte rzeczy elektryczne. Informacja o zbiórce jest też na plakatach i ulotkach. Organizatorzy zbiórki dziękują za otwarte serca i przekazany sprzęt.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Bujak, Mytych, Mytych, Skrzypczak, Leśniak, Żarkowski.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.