2020-10-27

K O M U N I K A T

2020-10-26

Warunki zyskania odpustu zupełnego w listopadzie

2020-10-26

2020-10-25

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXX zwykła (25.10.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-10-11
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (11.10.2020r.)

1. Dziś przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Z tej racji jak co roku w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na zewnątrz kościołów na rzecz stypendiów dla młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z rodzin ubogich.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. św. Honorata Koźmińskiego, we czwartek wsp. św. Teresy od Jezusa, w piątek wsp. św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, w niedzielę św. Łukasza patrona Służby Zdrowia w różańcu polecimy wszystkich jej pracowników.

3. W najbliższy wtorek, 13 października br., Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. W tym dniu swoje imieniny przeżywa Ks. Bp Edward Białogłowski polecajmy go w modlitwie.

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy dzieci z kl. III i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Różaniec w tym dniu z racji Dnia Edukacji Narodowej w intencji polskiej szkoły i wszystkich nauczycieli.

5. Również w środę, 14 października br., w Rzeszowie będzie gościł J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. Wydarzenie to będzie transmitowane na stronie internetowej wspia.eu oraz na kanale YouTube.

6. We czwartek 15 października br., przeżywać będziemy w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Będziemy się modlić w tej intencji.

7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

8. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00 i dla pracujących o godz. 20.00.

9. Kościół codziennie otwarty od godz. 7.00 do 20.00, oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja codziennie oprócz od godz. 15.00 do 17.00.

10. Za tydzień składka na cele inwestycyjne.

11. Bóg zapłać P. Kościelnemu za uzupełnienie ubytków w elewacji świątyni.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Jagodziński, Płudowski, Faryniarz, Skowron, Koń, Serafin.

Do użytku wewnętrznego