2020-07-06

2020-07-05

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIV zwykła (05.07.2020r.)

2020-06-29

2020-06-28

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIII zwykła (28.06.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-05-31
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020r.)

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień kończy się Okres Komunii św. Wielkanocnej. W najbliższą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Święto N M P Matki Kościoła. Odpust w Zarębkach, we wtorek święto Rocznicy poświecenia Katedry w Rzeszowie, w środę wsp. św. Karola Lwangi, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. św. Bonifacego.

3. Nawiedzenie obrazu MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki we wtorek 2 i w środę 3 czerwca. Program wtorek: 17.30 Litania do NSP Jezusa, 17.45 wyjście procesyjne po obraz do samochodu kaplicy, Msza św. , indywidualna modlitwa do 20.30. Różaniec i Apel Jasnogórski. W środę zapraszamy przedstawicieli Róż Różańcowych od 9.00 do 15.00. O 17.10 pożegnanie obrazu i przejazd do następnej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na chwilę modlitwy przy Matce Bożej, w jednym lub w drugim dniu.

4. W środę Nowenna do M B N Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. wieczorną. Wznawiamy odwiedziny chorych, ale prosimy o potwierdzenie tego w zakrystii lub telefonicznie.

6. Od następnej niedzieli w związku z możliwością udziału większej liczby wiernych będzie cztery Msze św. 7.00, 10.00, 12.00, 15.00.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała dlatego prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję. W tym roku zwracamy się o wykonanie dekoracji do kolejnych Rodzin. Ołtarz I od P. Popławski do P. Krajewski, Ołtarz II od P. Blat do P. Tylutki, Ołtarz III od P. Wroński do P. Ryło, Ołtarz IV od P. Koń do P. Michalski.

8. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii została zaplanowana na 14 czerwca o godz. 12.00. W związku z tym bardzo prosimy w tym dniu pozostawić tę Mszę św. dla Dzieci i Rodziców przeżywających Uroczystość. W najbliższą środę oraz piątek spotkanie dla dzieci z kl. III w kościele po wieczornym nabożeństwie.

9. Kościół codziennie otwarty od godz. 7.00 do 20.00, oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja codziennie oprócz od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy również do łączenia się w modlitwie różańcowej o 20.30.

10. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

11. W mijającym tygodniu w naszej świątyni została zamontowana gloria - wg projektu P. Macieja Kauczyńskiego, wykonana w pracowni P. Stanisława Czajki – dla relikwii św. Siostry Faustyny. Bóg zapłać Ofiarodawcy. Wykonawcy mozaiki przyjadą
    w najbliższym tygodniu. Pomierzą dokładnie ściankę za krzyżem i powoli rozpoczną prace przygotowawcze do ułożenia ok. 27 m2 mozaiki przedstawiającej miasto Jerozolimę.

12. Bóg zapłać P. Kazimierzowi Kurdzielowi za użyczenie rusztowań i pomoc, dziękujemy również P. Jerzemu Kolano i Stanisławowi Zielińskiemu oraz Jackowi Rząsie.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy kolejne Rodziny: Cesarz, Surdej, Wiącek, Potocka, Bajor.