2020-06-01

2020-05-31

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020r.)

2020-05-30

KOMUNIKAT DODATKOWY KURII - Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-04-09
Wielki Tydzień - Wielki Czwartek

Wielki Czwartek - Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa

Na domowym ołtarzu umieszczamy obraz Ostatniej Wieczerzy lub obraz - pamiątkę pierwszej Komunii.

1. Msza Świętej Wieczerzy Pańskiej – Uczestniczymy w liturgii transmitowanej przez media. Pamiętamy o Komunii duchowej. Trzy minuty ciszy i dziękczynienia za to, że Jezus mieszka w naszym sercu.

2. Rodzinna liturgia wielkoczwartkowa:

Wspólna kolacja, na podobieństwo Wieczerzy wigilijnej przed Bożym Narodzeniem.

- Lektura Ewangelii według św. Jana (rozdział 13 i 14)

- modlitwa - pacierz + modlitwa przed jedzeniem

- Po wieczerzy odczytać opis Ustanowienia Najświętszego Sakramentu - Pierwszy List Świętego Pawła do Koryntian (I Kor 11,17-34).

- Odśpiewać: Pieśń „Ogrodzie Oliwny”; Gorzkie Żale cz. I i inne pieśni

W czasie gdy w kościołach trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy można odczytać Ewangelię według Świętego Mateusza rozdział 26, 16-56 i godzinę przeżyć albo w ciszy, albo uczestnicząc w katolickich programach TV lub Radia.

Modlitwa

Panie Jezu, nadchodzi godzina, gdy zostaniesz wydany w ręce ludzi. Przygotowani przez Twoje nauczanie i odnowieni przez czterdziestodniowy post chcemy kontemplować głębię wielkiego misterium, jakie dzisiaj się rozpoczyna. Daj nam wejść razem z Tobą do Wieczernika, gdzie czeka na nas Największy z Cudów. Z dziękczynieniem chcemy celebrować tajemnicę Najświętszej Ofiary i jednocześnie uwielbiać Cię jako Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przepełnieni wdzięcznością za tak wielki dar składamy na ołtarzu nasze życie, wszystkie problemy i troski, całą naszą słabość i grzeszność. Przemień je Jezu i uczyń ofiarą miłą Tobie. W wieczornym mroku patrzymy na nasze zdrady, które wydały Cię na śmierć. Nie jesteśmy godni, aby przebywać z Tobą, ale Ty mimo wszystko przygarniasz nas do siebie i przebaczasz wszystkie nasze nieprawości. Patrzymy na Ciebie w ciemnicy i współodczuwamy Twoje osamotnienie i smutek. Chcemy być razem z Tobą w oczekiwaniu na wydarzenie, które przyniesie nam usprawiedliwienie i pokój.

Ogłoszenie, 2020-04-09