2020-06-01

2020-05-31

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020r.)

2020-05-30

KOMUNIKAT DODATKOWY KURII - Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-03-31
Wielki Tydzień w trudnym czasie - Niedziela Palmowa

Po raz pierwszy będziemy przeżywać tajemnice Wielkiego Tygodnia poza świątynią. Prosimy Ducha Świętego, o pomoc w owocnym i godnym przeżywaniu najważniejszych dni w roku kościelnym. Proponujemy podjęcie przygotowań do Wielkiego Tygodnia. Domowy ołtarz – stolik przykryty białym obrusem, na nim krzyż i Pismo Święte - obok świece (gromnica). Pomocne będą modlitewniki i śpiewniki religijne. Wcześniej należy zapoznać się z proponowanymi przez media transmisjami Liturgii Wielkiego Tygodnia. Do godzin, w których będą transmisje dostosujemy rodzinną modlitwę – jej czas i forma niech będzie zgodna z potrzebą serca i naszymi umiejętnościami. Łączymy się myślą z innymi rodzinami w parafii i z duszpasterzem i tak odkryjemy Kościół duchowy.

Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej

Przygotować z gałązek małą palmę, można także użyć palmy z ubiegłego roku.

Przed rozpoczęciem liturgii Niedzieli Palmowej w telewizji należy ją pokropić wodą święconą. Niech to uczyni ten, kto ma autorytet w rodzinie, wtedy mówi: Boże uświęć te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy idąc z radością za Chrystusem Królem, mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Palmę ustawiamy na widocznym miejscu. Odczytać opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy, według św.Mateusza (21, 1-17).

Korzystając z transmisji radiowej lub TV możemy przyjąć Komunię Świętą duchowo. Po ukazaniu Hostii przez celebransa, po słowach: „Oto Baranek Boży…” zapraszamy Pana Jezusa do swego serca. Mimo, że nie dotykam Hostii ustami, ale przyjmuję go swoim sercem. Witam Jezusa słowami, które zawsze wypowiadam w czasie Komunii Świętej.

Ogłoszenie, 2020-03-31