2020-03-31

Wielki Tydzień w trudnym czasie - Niedziela Palmowa

2020-03-31

O spowiedzi - taki mały dekalog na czas epidemii.

2020-03-30

2020-03-29

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-03-22
Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r)

1. Ze względu na zaistniałą sytuację bardzo serdecznie prosimy parafian, by przechodzili do dolnej części kościoła, jeżeli w górnym pomieszczeniu będzie większa liczba osób niż 50. Wiąże się to z pewną niedogodnością ale kaplica jest odrębnym obiektem. Wejście do kaplicy od strony wschodniej.

2. Dziś o godz. 15.00 - „Gorzkie Żale” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazanie pasyjne.

3. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną na Różaniec w int. obrony życia.

4. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz. 17.00 a po nim Msza św. Następna Droga Krzyżowa o godz. 19.00 przygotowana przez młodzież.

5. Kościół będzie otwarty codziennie do prywatnej adoracji.

6. Nie będzie tradycyjnych dni spowiedzi parafialnej przed Świętami Wielkanocnymi, do której zawsze bardzo zachęcaliśmy. W związku z tym przypominamy przykazanie kościelne: 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Okres Wielkanocy kończy się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym roku 7 czerwca. Może do tej pory sytuacja się ustabilizuje i będziemy mogli normalnie skorzystać z sakramentu pokuty.

7. Dla tych, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi organizujemy dyżury. Istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w czasie każdej Mszy św., a ponadto codziennie od 9.00 do 10.00 i od 16.30 -17.00 a jeżeli będzie potrzeba po Mszy św. Spowiedź może odbywać się również w zakrystii z zachowaniem większej odległości.

8. Zachęcamy do praktyki Komunii św. duchowej. Obszerniejsze wyjaśnienie na stronie internetowej.

9. Na prośbę rodziców będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego dzieciom, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Sakrament ten będziemy sprawować poza Mszą Świętą, w obecności najbliższej rodziny.

10. W odprawianiu pogrzebów należy pamiętać o tym, aby liczba uczestników nie przekraczała 50 osób. Obowiązuje zakaz pieszych konduktów pogrzebowych.

11. Zasadniczo nie będzie odwiedzin osób starszych przed Świętami Wielkanocnymi, ale jesteśmy do dyspozycji Parafian. W niebezpieczeństwie śmierci lub innych okolicznościach, kiedy sobie tego zażyczycie. Udzielanie sakramentów jest naszym obowiązkiem, dlatego prosimy o kontakt.

12. Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony szczegółowy harmonogram tych celebracji.

13. Szczegółowe informacje na temat sposobu obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych zostaną przekazane w późniejszym terminie.

14. Codziennie w łączności z wszystkimi osobami duchownymi zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30. Prosimy szczególnie ojców by byli „kapłanami ogniska rodzinnego” pilnując modlitwy i zachowania świątecznego charakteru niedzieli.

15. Bardzo prosimy wszystkich o poważne potraktowanie zaistniałej sytuacji, rozwagę a także o modlitwę za przyczyną św. Maksymiliana Patrona Parafii o wygaszenie epidemii, uwolnienie naszych serc od lęku i o zachowanie od negatywnych skutków przeżywanego czasu.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny; Piórek, Popławski, Kubiś, Kubiś, Kubiś.