2020-03-31

Wielki Tydzień w trudnym czasie - Niedziela Palmowa

2020-03-31

O spowiedzi - taki mały dekalog na czas epidemii.

2020-03-30

2020-03-29

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2020-03-16
Msze święte w niedzielę podczas epidemii

W niedzielę podczas ogłoszonej epidemii w kościele św. Maksymiliana w Weryni będą odbprawiane Msze święte o godzinie: 8. 00; 10.00; 12.00 i 15.00.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup rzeszowski Jan Wątroba, stosownie do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 13 marca br. udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszach świętych osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nam nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem. Dyspensa obowiązuje do końca marca 2020 r. zarówno diecezjan, jak i tych, którzy przebywają na terenie diecezji rzeszowskiej. (http://www.diecezja.rzeszow.pl/2020/03/dyspensa-biskupa-rzeszowskiego/)