Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-04-12

Wielka Niedziela Zmartwychwstanie - Poranek Wielkanocny

2020-04-11

Wielki Tydzień - Wielka Sobota

2020-04-10

Wielki Tydzień - Wielki Piątek

2020-04-09

Wielki Tydzień - Wielki Czwartek
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2020-02-09
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela V zwykła (09.02.2020r)

 1. We wtorek w całym Kościele obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszym parafialnym, lokalnym wymiarze specjalne nabożeństwo dla chorych o godz. 15.00. W czasie Mszy św. udzielimy wszystkim starszym, którzy zechcą i wszystkim chorym Sakramentu Namaszczenia Chorych. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Do udziału
  w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich chorych, starszych i cierpiących. Prosimy także pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, którzy solidarnie są blisko osób starszych i samotnych, członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego, i Szkolnego Koła Caritas. Zwracamy się także do rodzin osób starszych i samotnych o umożliwienie im udziału w tym nabożeństwie przez podwiezienie i usłużenie. Panie z Zespołu Caritas proszą wszystkich starszych i chorych po Mszy św. na poczęstunek.

 2. W liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Scholastyki, we wtorek wsp. N M P z Lourdes, w piątek święto ŚŚ Cyryla i Metodego patronów Europy.

 3. W środę Nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

 4. Z racji 100- lecia Urodzin św. Jana Pawła II w parafiach, gdzie działa Akcja Katolicka odbywa się dzień skupienia przy relikwiach świętego. W naszej parafii będzie to dzień 15 i 16 luty. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza członków organizacji działających na terenie parafii, młodzież i dzieci. Uroczyste powitanie relikwii w sobotę o godz. 17.00, po czym Msza św. ucałowanie relikwii a później Różaniec. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
  W niedzielę Msze św. z okolicznościowym kazaniem, modlitwami i ucałowaniem relikwii.

 5. Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła.

 6. Na katechezy przygotowujące do sakramentu pokuty zapraszam Rodziców dzieci z kl. III we czwartek na godz. 8.00.

 7. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się 22 II ( sobota ) o godz. 16.00. Zapraszamy.

 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą trwały od 28 lutego do 1 marca, wygłosi je ks. Krzysztof Pelc. Polecajmy O. Rekolekcjonistę i całą naszą wspólnotę prosząc o błogosławione owoce.

 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę, na ten tydzień prosimy następujące rodziny: Pytlak, Kwaśnik, Rząsa, Sitko, Rząsa.

 10. Na życzenie Rodziny + Genowefy Bańkowskiej Msze św. od uczestników pogrzebu i część Mszy św. zamawianych indywidualnie, zostało przekazane w formie gregorianki poza parafię i zostaną odprawione od 1 – 30 marca br.