2020-09-28

2020-09-27

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVI zwykła (27.09.2020r.)

2020-09-21

2020-09-20

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXV zwykła (20.09.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2019-12-01
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (01.12.2019r)

1. Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana i nowy rok duszpasterski. Niech roraty, nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Bożym Narodzeniem, zaproszenie do trzeźwości i abstynencji, spowiedź adwentowa, modlitwa rodzinna będą okazją do dobrego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

2. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu na sumie poświęcenie medalików dla uczniów z kl. III. Pamiętajmy również, że w tym dniu jest Godzina Łaski od 1200 -1300.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. św. Franciszka Ksawerego, w piątek wsp. św. Mikołaja, w sobotę wsp. św. Ambrożego.

5. W środę nowenna do MBN Pomocy. Zapraszamy dzieci z kl. III i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Członków Akcji Katolickiej i Sympatyków.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed wieczorną Mszą św. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.

7. Przyszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski ma być dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W związku z tym we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeprowadzana będzie zbiórka do puszek. Zechciejmy swoją modlitwą i ofiarą wesprzeć Kościół na Wschodzie.

8. Bóg zapłać P. Zielińskiemu za pomalowanie ścian w prezbiterium wokół nowo wybudowanej ścianki oraz rozmontowanie rusztowania w prezbiterium. Pomagali w pracach P. Zieliński, Starcowie, Zieliński, Rząsa. Po następnej niedzieli zostanie założony krzyż, figura Chrystusa i nowe tabernakulum a następnie uzupełnienie kamienia.

9. Nasi lektorzy uczestniczyli w turnieju piłki nożnej w Niwiskach, który odbył się wczoraj. Zajęli III miejsce. Gratulujemy. Dziękujemy rodzicom za transport i opiekę.

10. Spotkanie scholi po Mszy św. o godz. 8.00.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy kolejne Rodziny: Czachor, Bąk, Blat, Kret, Reguła, Kabała.

12. Na życzenie rodziny + Katarzyny Blat Msze św. od uczestników pogrzebu, oraz część Mszy św. zamawianych indywidualnie zostały przekazane w formie gregorianki poza parafię i zostaną odprawione w dniach od 30 stycznia do 28 lutego 2020r.