Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-06-01

Intencje Mszalne

2020-05-31

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020r.)

2020-05-30

KOMUNIKAT DODATKOWY KURII - Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2019-10-13
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (13.10.2019r.)

 1. Dziś przeżywamy kolejny - XIX Dzień Papieski. Z tej racji jak co roku zbierać będziemy ofiary do puszek na zewnątrz kościoła na rzecz stypendiów dla młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z rodzin ubogich.

 2. W poniedziałek zapraszamy na różaniec wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły; emerytowanych i pracujących obecnie aby wypraszać dla nich potrzebne łaski.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa, we wtorek wsp. św. Jadwigi Śląskiej-40 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II będziemy dziękować za Jego pontyfikat, w środę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, we czwartek przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy wszystkich lekarzy i siostry pielęgniarki do udziału w nabożeństwie dla których wypraszać będziemy potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

 4. We wtorek, 15 października br., przeżywać będziemy w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.

 5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z kl. VIII.

 6. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W modlitwie różańcowej pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła i otaczajmy modlitwą misjonarzy zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

 7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00 a dla pracujących o godz. 20.00.

 8. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii.

 9. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie ścianki za krzyżem(26 m2) i dlatego przez pewien czas Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane będą w kaplicy.

 10. Dziś wybory do parlamentu przypominamy o obowiązku uczestniczenia w nich.

 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Czesława Mytycha, Katarzyny Czachor, Adeli Lenart, Marii Tylutkiej, Katarzyny Koń.


 Do użytku wewnętrznego