Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-06-01

Intencje Mszalne

2020-05-31

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020r.)

2020-05-30

KOMUNIKAT DODATKOWY KURII - Zesłanie Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2019-09-29
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVI zwykła (29.09.2019r.)

 1. Wczoraj zakończyliśmy Misje Święte. Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski. Wraz z ks. Prałatem dziękujemy za włączenie się w Misje: wszystkim, którzy modlitwą wspierali ten czas szczególnie osobom chorym, Siostrom Karmelitankom z Rzeszowa,
  Organiście, P. Kościelnemu, Kamilowi Czachorowi, LSO, chórowi, scholi, strażakom za wzorowe zabezpieczenie nabożeństwa różańcowego i drogi krzyżowej, ofiarodawcom krzyża, Paniom, które przygotowywały posiłek, darczyńcom na stół dla O. Misjonarza i spowiedników, wszystkim uczestniczącym za budującą postawę w tych dniach łaski, niech Pan Jezus błogosławi.

 2. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Hieronima, we wtorek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę wsp. św. Aniołów Stróżów, w piątek wsp. św. Franciszka z Asyżu, w sobotę wsp. św S. Faustyny Kowalskiej.

 4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wiernych do odmawiania różańca, aby rozważać tajemnice życia Jezusa i Matki Najświętszej. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom i zachęcanie ich własnym przykładem do tej pięknej praktyki odmawiania różańca w kościele. Informujemy, że pod zwykłymi warunkami za udział w nabożeństwie różańcowym - można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa będą w dni powszednie, od wtorku
  o godz. 17.00, a po nich Msza św., w niedzielę zaś o godz. 15.00. W dni powszednie od poniedziałku do piątku różaniec dla pracujących o godz. 20.00.

 5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej na plebani.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z tym spowiedź św. w piątek od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym dniu o 6.30 i po różańcu o 17.00. Od 8.00 - odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. W czwartek piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed różańcem.

 7. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne i jednocześnie prośba by potraktować ją jako zbiórkę jesienną na rzecz tegoż Seminarium.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Danuty Skowron, Bożeny Koń, Haliny Serafin, Haliny Wit, Krystyny Draus.


 Do użytku wewnętrznego