Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-05-25

Intencje Mszalne

2020-05-24

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia (24.05.2020r.)

2020-05-18

Intencje Mszalne

2020-05-17

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI Wielkanocna (17.05.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2019-07-28
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVII zwykła (28.07.2019r.)

 1. Dziś po wszystkich mszach św. z racji św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Jak co roku jest prośba do kierowców o wsparcie zakupu dla misjonarzy środków transportu w ramach akcji „1 gr. za jeden kilometr”. Jest to forma pomocy misjom oraz podziękowania za bezpieczną jazdę.

 2. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Marty, w środę wsp. św. Ignacego Loyoli, we czwartek wsp. św. Marii Alfonsa Liguoriego, w piątek możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”

 4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź we czwartek od 17.00 dla dzieci, w piątek od 17.00 dla starszych i w sobotę od 17.00. W I piątek miesiąca Msze wotywne
  o Najświętszym Sercu Pana Jezus rano o godz. 6.30 i  popołudniu o godz. 18.00. W tym dniu chorych odwiedzimy z posługą kapłańską od godz. 8.00. Po Mszy wieczornej dla chętnych dalszy ciąg adoracji. W sobotę prosimy Grupę Modlitewną i  Różę Jana Blata.

 6. We czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień stąd Kościół prosi o zachowanie trzeźwości z pobudek religijno-moralnych i jako pomoc uzależnionym. Pamiętajmy że, sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

 7. Również we czwartek rozpocznie się odpust Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Tamtejsi duszpasterze zapraszają nas w sobotę na godz. 11.00. Autobus na parkingu w sobotę zostanie podstawiony o godz. 10.00. Przy tej okazji dziękujemy P. Sławomirowi Bujakowi za bezinteresowny przewóz. Bóg zapłać. Wielu parafian uda się własnymi środkami transportu, prosimy o podwiezienie sąsiadów czy tych którzy nie posiadają samochodów.

 8. Polecajmy w modlitwie rolników w ich ciężkiej pracy.

 9. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny:

 11. Na życzenie Rodziny + Jana Wilka Msze św. od uczestników pogrzebu i część Mszy św. zamawianych indywidualnie zostały przekazane poza parafię w formie gregorianki i będą odprawiane od 1 września do 30 października.


 Do użytku wewnętrznego