Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-08-10

Intencje Mszalne

2020-08-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (09.08.2020r.)

2020-08-03

Intencje Mszalne

2020-08-02

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVIII zwykła (02.08.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2018-11-25
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 25.11.2018 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odnowimy uroczyście w pierwszą rocznicę Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzień ten jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i KSM-u. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic Różańcowych.

 2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian, szczególnie dzieci do udziału- Roratach - w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości w tym okresie liturgicznym. Módlmy się w int. rekolekcji które będziemy przeżywać w dniach od 16-18 XII i O. Rekolekcjonisty ks. dr Michała Chołowni z Sandomierza.

 3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek święto św. Andrzeja AP.

 5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W związku z tym w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. Prosimy Różę Genowefy Kwaśnik o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

 7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. Prosimy przyjąć go życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

 8. W najbliższych dniach członkowie OSP Werynia odwiedzą nasze domy z kalendarzami strażackimi. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie ich bezinteresownych działań w ciągu całego roku.

 9. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zwrócił się z prośbą, jak co roku do wszystkich parafii naszej diecezji o pomoc w ramach zbiórki jesiennej. W związku z tym zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie przez składkę do puszek. Wszystkim za ten dar Ks. Rektor, Księża Przełożeni i Alumni składają z serca „Bóg zapłać” i zapewniają o codziennej modlitwie w intencji dobroczyńców. Prosimy o wsparcie w najbliższą niedzielę.

 10. Bóg zapłać P. Leszkowi Gąsce i Jackowi Rząsie za uszczelnienie silikonem kratek przy otworach wylotowych c o.

 11. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli, złożyliśmy 6044,86gr.

 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy Rodziny: Bożeny Kościelny, Zofii Rozmus, Henryka Białka, Krystyny Tylutka, Ewy Rams, Bożeny Dragan.