Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-10-27

K O M U N I K A T

2020-10-26

Warunki zyskania odpustu zupełnego w listopadzie

2020-10-26

Intencje Mszalne

2020-10-25

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXX zwykła (25.10.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Wybierz rok: 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020
«  z 5  »
 
Rok 2013
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami
"Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan" . (Ewangelia św. Łukasza)
Uroczystą liturgią Mszy św. zwaną pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia.

Św. Mikołaj w Weryni
Św. Mikołaj w Weryni
Jak co roku do dzieci z Weryni przyszedł św. Mikołaj, który obdarował je różnymi prezentami. Jego przybycie poprzedziła przedstawiona przez dzieci bajka.

Fot. W. Cesarz

Turniej ministrantów w Cmolasie
Turniej ministrantów w Cmolasie
Ministranci z naszej parafii uczestniczyli 16 listopada 2013r. w turnieju ministrantów naszego dekanatu. W turnieju występowało 14 drużyn. Drużyna z Weryni rozegrała 3 spotkania.
Werynia - Kolbuszowa Górna 1 - 0
Werynia - Poręby Dymarskie 0 - 1
Werynia - Cmolas 0 - 0
Drużyna ministrantów występowała w składzie: Dominik Mastalerz, Łukasz Płaza, Piotr Wachnicki, Patryk Bieleń, Wojciech Mytych, Karol Kolano i Wojciech Cesarz

Fot. W. Cesarz
Schola z Weryni najlepsza
Schola z Weryni najlepsza
Trzeci konkurs Piosenki Religijnej Dekanatów Kolbuszowskich im. M.M. Kolbe pod hasłem ,,Być solą ziemi" odbył się 10 listopada 2013r. w kościele w Weryni. Konkurs objęli honorowym patronatem: Ks. Dziekan Dekanatu Kolbuszowa Wschód Kazimierz Osak, ks. Dziekan Dekanatu Kolbuszowa Zachód Jan Pępek, ks. Proboszcz Jarosław Depczyński i ks. Prałat Stanisław Wójcik.
Wspólne śpiewanie i miła atmosfera podczas konkursu możliwa była dzięki połączeniu pracy i działania wielu osób w Parafii p.w. Św. M.M. Kolbe w Weryni z Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Rady Sołeckiej w Weryni Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia, Zespół Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych w Weryni, Szkoły Podstawowej w Weryni, Niedzieli rzeszowskiej, Korso Kolbuszowskiemu, Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego "Serce bez granic".
Jak się okazało co podkreślali członkowie Jury Jarosław Mazur-muzyk, m. Teresa Lipka SSND, Czesław Łopata-muzyk i Joanna Serafin red. Korso Kolbuszowskie, tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Znak to, że w dekanatach kolbuszowskich młodzież śpiewa Panu z wiarą i miłością. Jedyny tego typu konkurs w powiecie kolbuszowskim jest wielkim wyzwaniem dla wielu parafii. W tym roku wystąpiło siedem zespołów, które zaśpiewały po dwie piosenki religijne. Uczestnicy reprezentowali miejscowości i parafie z Kolbuszowej, Niwisk, Przyłęka, Porąb Dymarskich, Przedborza i Weryni. W sumie około 120 uczestników.
Patronat medialny nad konkursem objęły: Katolickie Radio Via, Radio Cmolas, Niedziela Rzeszowska, Korso Kolbuszowskie.
Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Schola z Weryni
II miejsce: Schola z Kolbuszowej z Parafii p.w. Wszystkich Świętych
Dwa równorzędne miejsca III: Scholi Le Sotto Voce z Porąb Dymarskich i scholi ,,Bogu Sława" z Przyłęka.

Fot. W. Cesarz
Modlitwa różańcowa
Modlitwa różańcowa
Przez miesiąc październik gromadziliśmy się na modlitwie różańcowej. We czwartek (31. 10.2013r.) na zakończenie nabożeństw różańcowych, dzieci otrzymały drobne upominki, które wręczył diakon Paweł Blat.
Fot. W. Cesarz