Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-10-27

K O M U N I K A T

2020-10-26

Warunki zyskania odpustu zupełnego w listopadzie

2020-10-26

Intencje Mszalne

2020-10-25

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXX zwykła (25.10.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Wybierz rok: 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020
«  z 6  »
 
Rok 2012
Radość betlejemskiej nocy
Radość betlejemskiej nocy
"Zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu, dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan" (Łk 2, 10-11)
Od Uroczystej Pasterki sprawowanej przez ks. Proboszcza Jarosława Depczyńskiego i ks. Prałata Stanisława Wójcika rozpoczął się okres Bożego Narodzenia w naszej parafii. W klimat Bożego Narodzenia wprowadziła uczestników liturgii Schola Młodsza. Liturgię Pasterki ubogacała Schola Oratoryjna.

Fot. W. Cesarz
Życzenia Świąteczne 2012
Życzenia Świąteczne 2012
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy takiej wiary jaką miała Maryja,
która nie rozumiejąc zaufała Słowu
i pozwoliła aby Bóg spełnił swój plan.

Niech Nowonarodzony Chrystus
obudzi w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywi to, co już martwe;
niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie
do wieczności.

Fragment obrazu Gentile da Fabriano "Pokłon Trzech Króli" z 1423 roku.

Jaka jest nasza wiara?
Jaka jest nasza wiara?
Nasza Parafia przeżywała w dniach 16-19 grudnia 2012r. rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Janusz Klamut (proboszcz parafii św.Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa) z Przemyśla. Rekolekcjonista z racji obchodzenia roku wiary przypomniał ważne postacie Biblii - Abrahama, Dawida, Hioba, Jana Chrzciciela, św. Pawła. Ich wiara była stawiana uczestnikom za przykład. Rekolekcje były okazją do lepszego przygotowania się na przyjście Pana Jezusa.

Fot. W. Cesarz
Przybył Święty Mikołaj
Przybył Święty Mikołaj
Wszyscy oczekujący na przyjście św. Mikołaja nie zawiedli się. Jak co roku duzi i mali przygotowywali się dużo wcześniej, by tak zacnego gościa przyjąć godnie. Dzieci pod kierunkiem Agnieszki Blat i Maksymiliana Pyry przygotowały piękny program artystyczny, w którym przez śpiew wielbiły Boga za tak wspaniałych świętych. Św. Mikołaj obdarowywał prezentami i obiecał, że przyjdzie również w następnym roku. Ale będzie obserwował czy jesteśmy grzeczni ?. .

Fot. W. Cesarz

Śpiewamy dla Najświętszej Maryi Panny
Śpiewamy dla Najświętszej Maryi Panny
Msza św. sprawowana przez ks. Proboszcza Jarosława Depczyńskiego rozpoczęła II Konkurs Dekanatów Kolbuszowskich im. M. M. Kolbe pod hasłem ,,Miłość jest twórcza" - Śpiewamy dla Najświętszej Maryi Panny. 18 listopada 2012 r. w parafii p.w. Św. Maksymiliana w Weryni, uczestniczyło ponad 70 młodych wykonawców.
Konkurs został objęty honorowym patronatem przez ks. Dziekanów kolbuszowskich Kazimierza Osaka i ks. Jana Pępka oraz ks. Proboszcza Jarosława Depczyńskiego i ks. Prałata Stanisława Wójcika. Rozpoczęcia konkursu dokonał ks. dziekan Kazimierz Osak, który zwrócił uwagę, że wszyscy, którzy śpiewają dla Matki Bożej już zwyciężyli. podkreślając jednocześnie , że kto śpiewa ten dwa razy się modli. Wszyscy wykonawcy byli gorąco oklaskiwani przez licznie zgromadzonych słuchaczy. Całe rodziny podziwiały śpiew młodych wykonawców. Uczestnicy byli oceniani przez jury w składzie: Irena Markowicz - przewodnicząca, red. Polskiego Radia Rzeszów, Czesław Łopata - nauczyciel, muzyk, Kazimierz Kapusta przedstawiciel Parafii w Weryni. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na ciepły posiłek, a po nim, na scenie Domu Ludowego w Weryni wręczono nagrody zgodnie z werdyktem jury. Komisja konkursowa przyznał Grand Prix Parafialnej Scholii pn. "Bogu sława" z Przyłęka (op. Joanna Wilczyńska). Pierwsze miejsce otrzymała Młodsza Schola Parafialna z Weryni (op. Sylwia i Grzegorza Starzec). Drugie miejsce przyznano Zespołowi Dziewczęcej Służby Maryjnej z Widełki. (op .ks. Wojciecha Kmiotek), trzecie Scholii Parafialnej z Niwisk (op. Agnieszki Jemioło). Nagrody wręczali członkowie Jury i ks. Proboszcz wraz organizatorami. Wszystkim laureatom gratulujemy. Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu ks. Dziekana Kazimierza Osaka, ks. Proboszcza Jarosława Depczyńskiego i ks. Prałata Stanisława Wójcika, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Weryni, Parafialnego Koła Caritas w Weryni, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia, Regionalnej Fundacji Rozwoju "SERCE" w Kolbuszowej, Lokalnej Grupie Działania SIEDLISKO w Kolbuszowej, Szkole Podstawowej i Zespołowi Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych w Weryni, Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SCERCE BEZ GRANIC w Hucie Komorowskiej. Uczestnicy konkursu mieli okazję zaśpiewać nie tylko dla mieszkańców parafii ale również dla słuchaczy Rozgłośni Polskiego Radia Rzeszów i Katolickiego Radia VIA w Rzeszowie.

Tekst i Fot. K i W. Cesarz