Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-09-28

Intencje Mszalne

2020-09-27

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVI zwykła (27.09.2020r.)

2020-09-21

Intencje Mszalne

2020-09-20

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXV zwykła (20.09.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Schola z Weryni najlepsza
Trzeci konkurs Piosenki Religijnej Dekanatów Kolbuszowskich im. M.M. Kolbe pod hasłem ,,Być solą ziemi" odbył się 10 listopada 2013r. w kościele w Weryni. Konkurs objęli honorowym patronatem: Ks. Dziekan Dekanatu Kolbuszowa Wschód Kazimierz Osak, ks. Dziekan Dekanatu Kolbuszowa Zachód Jan Pępek, ks. Proboszcz Jarosław Depczyński i ks. Prałat Stanisław Wójcik.
Wspólne śpiewanie i miła atmosfera podczas konkursu możliwa była dzięki połączeniu pracy i działania wielu osób w Parafii p.w. Św. M.M. Kolbe w Weryni z Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas, Rady Sołeckiej w Weryni Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia, Zespół Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych w Weryni, Szkoły Podstawowej w Weryni, Niedzieli rzeszowskiej, Korso Kolbuszowskiemu, Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego "Serce bez granic".
Jak się okazało co podkreślali członkowie Jury Jarosław Mazur-muzyk, m. Teresa Lipka SSND, Czesław Łopata-muzyk i Joanna Serafin red. Korso Kolbuszowskie, tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Znak to, że w dekanatach kolbuszowskich młodzież śpiewa Panu z wiarą i miłością. Jedyny tego typu konkurs w powiecie kolbuszowskim jest wielkim wyzwaniem dla wielu parafii. W tym roku wystąpiło siedem zespołów, które zaśpiewały po dwie piosenki religijne. Uczestnicy reprezentowali miejscowości i parafie z Kolbuszowej, Niwisk, Przyłęka, Porąb Dymarskich, Przedborza i Weryni. W sumie około 120 uczestników.
Patronat medialny nad konkursem objęły: Katolickie Radio Via, Radio Cmolas, Niedziela Rzeszowska, Korso Kolbuszowskie.
Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Schola z Weryni
II miejsce: Schola z Kolbuszowej z Parafii p.w. Wszystkich Świętych
Dwa równorzędne miejsca III: Scholi Le Sotto Voce z Porąb Dymarskich i scholi ,,Bogu Sława" z Przyłęka.

Fot. W. Cesarz