2020-02-17

2020-02-16

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VI zwykła (16.02.2020r.)

2020-02-10

2020-02-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela V zwykła (09.02.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

Rok 2020

Dni skupienia przy relikwiach św. Jana Pawła II

Z racji 100 - lecia urodzin św. Jana Pawła II w parafiach, gdzie działa Akcja Katolicka odbywa się dzień skupienia przy relikwiach świętego. W naszej parafii takie czuwanie odbyło się 15 i 16 lutego br. W tych dniach uczestniczyli licznie parafianie a zwłaszcza członkowie organizacji działających na terenie parafii, młodzież i dzieci. Uroczyste powitanie relikwii odbyło się w sobotę na wieczornej Mszy świętej a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jarosław Depczyński, proboszcz naszej parafii. Na zakończenie Eucharystii zostało udzielone błogosławieństwo relikwiami oraz ucałowanie relikwii przez wiernych uczestniczących w modlitwie. Później nastąpiło modlitewne czuwanie przy relikwiach, które prowadzili członkowie Akcji Katolickiej z Weryni. Odmówiony został m.in. różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Na zakończenie czuwania odśpiewano Apel Jasnogórski.
Drugim dniem czuwania przy relikwiach była niedziela. Parafianie mogli podczas wszystkich Mszy św. wysłuchać okolicznościowej homilii wygłoszonej przez ks. prałata Stanisława Wójcika oraz ucałować relikwie.