Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-10-27

K O M U N I K A T

2020-10-26

Warunki zyskania odpustu zupełnego w listopadzie

2020-10-26

Intencje Mszalne

2020-10-25

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXX zwykła (25.10.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Aktualności

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020
«  z 3  »
 
Rok 2020

Zapraszamy do modlitwy ...

Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy indywidualnej w ciągu dnia. Kościół codziennie otwarty od godz. 7.00 do 20.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja codziennie (oprócz niedzieli) od godz. 15.00 do 17.00.

Miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej.
Zachęcamy wiernych do odmawiania różańca, aby rozważać tajemnice życia Jezusa i Matki Najświętszej. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom i zachęcanie ich własnym przykładem do tej pięknej praktyki odmawiania różańca w kościele. Informujemy, że pod zwykłymi warunkami za udział w nabożeństwie różańcowym - można zyskać odpust zupełny.
Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie, o godz. 17.00, a po nich Msza św., w niedzielę zaś o godz. 15.00.
W dni powszednie od poniedziałku do piątku różaniec dla pracujących o godz. 20.00.

Nawiedzenie obrazu MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Nawiedzenie obrazu MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki we wtorek 2 i w środę 3 czerwca. Program wtorek: 17.30 Litania do NSP Jezusa, 17.45 wyjście procesyjne po obraz do samochodu kaplicy, Msza św. , indywidualna modlitwa do 20.30. Różaniec i Apel Jasnogórski. W środę zapraszamy przedstawicieli Róż Różańcowych od 9.00 do 15.00. O 17.10 pożegnanie obrazu i przejazd do następnej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na chwilę modlitwy przy Matce Bożej, w jednym lub w drugim dniu.

Na radosny czas paschalny życzymy

Na radosny czas paschalny życzymy
zdumienia płynącego z odkrycia prawdy:
że życie jest silniejsze od śmierci,
że porażka może okazać się zwycięstwem,
że smutek i ból mogą być drogą
do wielkiego szczęścia.
Niech to zdumienie przerodzi się w niewzruszoną ufność wobec Tego, który Jest Zmartwychwstaniem i Życiem.
Alleluja – Jezus żyje!


(grafika pochodzi ze strony: https://www.parafiaherby.pl/triduum-paschalne--komentarze)

AKT KOMUNII ŚWIĘTEJ DUCHOWEJ

Niezwykły tekst Aktu Komunii św. duchowej zaproponował do odmawiania wiernym papież Franciszek. Polecił ją wszystkim, którzy uczestniczą we Mszach św. transmitowanych online za pośrednictwem mediów.

"Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce,
uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności.
Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii.
Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł.
Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu.
Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie!
Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci.
Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję"

Homilia papieża Franciszka poprzedzająca nadzwyczajne błogosławieństwo Urbi et Orbi

Papież Franciszek na pustym placu św. Piotra udzielił nadzwyczajnego błogosławieństwa Urbi et Orbi - Miastu i Światu. Zapraszamy do zapoznania się z homilią wygłoszoną przez papieża Franciszka podczas tej liturgii:

Zarządzenie Biskupa Rzeszowskiego w sprawie prowadzenia duszpasterstwa w okresie epidemii

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami władz państwowych oraz po uwzględnieniu Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 25 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br. zarządzam co następuje:

Zasady ogólne:

Wszyscy wierni znajdujący się na terytorium Diecezji Rzeszowskiej mogą skorzystać z udzielonej przez Biskupa Rzeszowskiego dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca br. aż do odwołania.

Kościoły mają pozostać otwarte dla wiernych.

Księża mają obowiązek być gotowi do udzielenia posługi sakramentalnej wobec wszystkich wiernych, którzy o nią proszą. Albowiem „wierni mają prawo otrzymywać pomoce od swoich pasterzy z duchowych dóbr Kościoła, zwłaszcza zaś słowa Bożego i sakramentów” (kan. 213 KPK).

Wierni są usilnie proszeni o zastosowanie się do przepisów państwowych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. w okresie od 25.03.2020 do 11.04.2020 r. w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników nie licząc sprawującego kult i posługujących. Natomiast od dnia 12.04.2020 r. (Niedziela Zmartwychwstania) aż do odwołania w trakcie sprawowania kultu może być obecnych 50 osób (Zob. Rozporządzenie MZ z dnia 24 marca 2020 r., §1, p.4 w: DZ.U. z dnia 24 marca 2020 r., poz. 522). Przepisy te mają zastosowanie do wszelkiego rodzaju nabożeństw odprawianych w miejscach publicznie dostępnych (kościołach parafialnych, rektoralnych, kaplicach itp.). Należy wziąć pod uwagę, że przepisy te mogą podlegać zmianom.

Sprawowanie sakramentów: