2022-12-05

2022-12-04

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (04.12.2022 r.)

2022-11-28

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (27.11.2022r)

2022-11-20

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH
Copyright © 2022 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022
«  z 2  »

Rok 2022

Ocalenie - I Niedziela Adwentu

Czasy Noego nie minęły. Ciekawe czyim imieniem albo nazwiskiem zostanie nazwana nasza epoka. Szczerze mówiąc, miałbym problem, by wskazać jednego człowieka! Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, czy zdołamy się ocalić. Nie to, czy ocaleje planeta, ale czy my się ocalimy! Ten piękny świat, niewątpliwe dzieło mądrości i miłości Stwórcy, będzie miał swój koniec. Nauka udowadnia nam, że w logikę stworzenia wpisany jest niewątpliwy kres wszystkiego. Świat nie będzie istniał w nieskończoność.
Za około 5 miliardów lat Słońce stanie się czerwonym olbrzymem i całkowicie pochłonie pierwsze trzy planety Układu Słonecznego w tym Ziemię. Nie bardzo wiem, co to znaczy ale ponieważ ta perspektywa jest niezwykle odległa, spokojnie możemy jej nie rozważać.
Niewspółmiernie bliższą perspektywą jest wyczerpanie się głównych zasobów naturalnych Ziemi w takim stopniu, że zabraknie podstawowej energii. Według udokumentowanych źródeł: węgla kamiennego wystarczy nam na ponad 400 lat, gazu ziemnego na 155 lat a ropy naftowej zaledwie na 40 lat. Jest jeszcze kwestia zasobów wody pitnej i ziemi uprawnej. Te zasoby kurczą się najszybciej.

Dziękczynienie za plony 2022

28.08.2022 r. w Katedrze rzeszowskiej obchodziliśmy dziękczynienie za plony. W uroczystym święcie wzięła udział także delegacja z naszej parafii, która w regionalnych strojach ludowych wybrała się do Rzeszowa z wieńcem w kształcie krzyża. Przed Mszą świętą można było wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu Diakonii Muzycznej z parafii św. Józefa w Rzeszowie. W dziękczynieniu wzięło udział 65 delegacji z wieńcami. Podczas homilii wygłoszonej przez biskupa Edwarda Białogłowskiego rozbrzmiewały słowa o wierności ideałom „Bóg, Honor, Ojczyzna”. „Zapalanie młodego pokolenia do wierności ideałom jest gwarantem tego, że nie pogubimy się życiowo, nie skompromitujemy się i w naszym polskim domu będziemy gospodarzami, a nie najemnikami” – mówił biskup Edward Białogłowski. Zwracał także uwagę na codzienną, domową modlitwę dziękczynna i błagalną. Z troską wypowiadał się o niedzieli w naszych domach „czy jest ona dniem świętym, z udziałem we Mszy świętej, z rodzinnym posiłkiem, z rozmową o naszej rodzinie, o jej troskach i radościach, o gospodarstwie, jego przyszłości o przyszłości naszej Ojczyzny”. Po błogosławieństwie delegacje – niektóre ze śpiewem na ustach - zaprezentowały swoje wieńce. (Opr. S. i G. Starzec)

Złoty Jubileusz ślubów wieczystych s. Cecylii Dragan

24 lipca 2022 r. nasza parafia cieszyła się wraz z Siostrą Cecylią Dragan z jubileuszu 50 – lecia ślubów wieczystych. Podczas uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej dziękowaliśmy Panu Bogu za dar posługi Siostry Cecylii, która pracuje jako organistka w wielu parafiach. Troszczy się także o piękno oprawy muzycznej uroczystości kościelnych. Podczas wakacji mamy przyjemność słuchania pięknych psalmów i innych pieśni wykonywanych w naszej świątyni przez Siostrę Cecylię. Gratulujemy naszej dostojnej Jubilatce talentu, pokory, wytrwałości, pracowitości, otwartości i życzliwości.
Z okazji jubileuszu
50-lecia Ślubów Zakonnych,
w imieniu Parafii życzymy,
aby posługa
przynosiła dobre i obfite owoce.
Niech Chrystus darzy
zdrowiem i wytrwałością
w realizowaniu tego powołania,
a Najświętsza Maryja Panna
otacza matczyną opieką
każdego dnia.
Szczęść Boże!

Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i nawiedzenie figury M B Fatimskiej

Msza św. na rozpoczęcie Adoracji godz. 9.00
Parafianie Kolonii i bloku do godz. 12.00
Parafianie mieszkający przy technikum, Górka Weryńska, Rejowiec, Podlesie godz. od 12.00 do 14.00
Parafianie Strona Południowa godz. od 14.00 do 16.00
Parafianie Strona Północna godz. 16.00 do 18.00
Droga Krzyżowa i Msza św. godz. 17.30
Różaniec Fatimski – 18.30
Droga Krzyżowa godz. 20.00
Apel Jasnogórski

Rekolekcje Wielkopostne Werynia 2-4 kwietnia 2022r.

Sobota
10.00 – Msza św. z nauką stanową dla starszych i chorych. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
18.00 – Msza św. z nauką ogólną
- po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży

7.00 – Msza św. z nauką ogólną
10.00 – Msza św. z nauką dla małżonków
12.00 – Msza św. z nauka ogólną
15.00 – Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

8.10 – Msza św. z nauką dla dzieci
9.00 – Spowiedź św.
10.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji i błogosławieństwo
15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
16.30 – Spowiedź św.
18.00 – Msza św. na zakończenie rekolekcji i błogosławieństwo.

Schola i Jarzębinki kolędują

W niedzielę Chrztu Pańskiego odbył sie w kościele pw. św. Maksymiliana w Weryni koncert kolęd. Hołd przez śpiew Narodzonemu Jezusowi złożyła Schola parafialna oraz Zespół Jarzębinki.