Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2020-09-28

Intencje Mszalne

2020-09-27

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVI zwykła (27.09.2020r.)

2020-09-21

Intencje Mszalne

2020-09-20

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXV zwykła (20.09.2020r.)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Aktualności

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020
«  z 5  »
 
Rok 2015

Schola Oratorium dla Dzieciątka Jezus

Uroczystość Świętej Rodziny została uświetniona koncertem kolęd w wykonaniu "Scholi Oratorium" z Weryni. Schola prowadzona przez Maksymiliana Pyrę zaprezentowała kilkanaście kolęd. Były wśród nich, te śpiewane przez wszystkich jak i zupełnie nowe lub zapomniane. Niesamowicie piękne kolędy, wykonywane przez chór na głosy, ukazywały podniosłość i klimat Bożego Narodzenia.
Ks. Jarosław Depczyński - proboszcz parafii Werynia, dziękując za przepiękny występ docenił wielogodzinne przygotowania i poświęcony czas na ciągłe doskonalenie śpiewu.
Koncert był również okazją na zbieranie funduszy na pomoc dzieciom oczekującym na rehabilitacje. Schola Oratorium w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia wystąpiła w kolbuszowskim szpitalu.
Bardzo dziękujemy za otwarte serca i głosy.

Radość Bożego Narodzenia

"W tę noc jaśnieje światłość wielka - nad nami wszystkimi rozbłyska światło Narodzenia Jezusa" (papież Franciszek)
Bóg jest dobry!
Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus,
By mnie sobą nie speszyć, by mnie rozbroić miłością....
Głębokiej radości i odważnego przyjęcia Jezusa Chrystusa,
Do siebie - na dziś, na jutro,...na cały Nowy Rok!

DOŚWIADCZYĆ MIŁOSIERDZIA - ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE !!!

W pierwszą niedzielę Adwentu (29 LISTOPADA 2015 r.) rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Przemysław Sawa z Bielska wraz z grupą ewangelizacyjną. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy o zapoznanie z programem i uczestnictwo w rekolekcjach.

Pozdrowienia z Kościoła peruwiańskiego

Dzień papieski w naszej parafii miał charakter misyjny. Stało się to za sprawą ks. Tomasza Wajdzika, misjonarza z Peru, który głosił homilie podczas niedzielnych Mszy św. Misjonarz w ciekawy sposób przybliżył nam kraj, w którym posługuje. Jego misja znajduje się na 4 tyś. m.n.p.m. gdzie ciśnienie oscyluje wokół 620 hPa. Już same warunki klimatyczne pokazują jak trudna to posługa. Ks. Tomasz ukazał również jak wygląda jego praca i jakie są potrzeby misji w Peru. Wspierając misje pamiętajmy w codziennej modlitwie o misjonarzach pracujących na całym świecie.

(fotografia ze strony: https://misjonarz.wordpress.com/2014/01/)

„Jan Paweł II – Patron Rodziny”

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania z Janem Pawłem II po Kolbuszowej. Podczas pielgrzymowania udamy się w miejsce związane z Janem Pawłem II w naszym mieście m.in. Szpital im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 2, ul. Jana Pawła II. Pielgrzymować będziemy mogli w piątek 9 października od 14 -18 oraz w sobotę 10 października od 10.00 – 18.00. Nasze pielgrzymowanie możemy rozpocząć w parafiach: św. Brata Alberta, Werynia lub Kolbuszowa Górna tam otrzymamy kartę pielgrzyma, a kończymy w parafii Wszystkich Świętych, gdzie zostaniemy wpisani do Kolbuszowskiej Księgi Pielgrzyma Papieskiego. Szczegóły dotyczące pielgrzymowania znajdują się na stronie internetowej naszej parafii oraz otrzymamy je w miejscu gdzie rozpoczniemy pielgrzymowanie.

Ponadto w ramach Dnia Papieskiego przeżywać będziemy:

– od 9 do 16 października wystawę zdjęć w MDK Kolbuszowa „Kolbuszowian spotkania z Janem Pawłem II.”

– w sobotę 10 października o godz. 18:00 – Wieczór Uwielbienia w par. św. Brata Alberta

– w niedzielę 11 października:

– o godz. 12:00 Eucharystię w parafii Wszystkich Świętych dla osób które przyjmują pielgrzymów w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

– o godz. 15:00 na Kolbuszowskim stadionie mecz Księża kontra Oldboye Kolbuszowianki

– o godz. 18:00 w MDK film „Ognioodporny”

(Materiał ze strony: http://parafiabrataalberta.pl)

Werynia na Dożynkach Diecezjalnych

30 sierpnia przed Rzeszowską Katedrą zebrało się 150 delegacji z wieńcami na tegorocznych Dożynkach Diecezjalnych, które w tym roku były połączone z XV Dożynkami Województwa Podkarpackiego.
Przed rozpoczęciem mszy odczytane zostały listy do rolników skierowane przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego. Swoje słowo skierował także do zebranych Marszałek Władysław Ortyl i diecezjalny duszpasterz rolników ks. Jerzy Uchman. Uroczystej mszy świętej przewodniczył biskup Jan Wątroba, który także poświęcił wszystkie przyniesione przez rolników, sadowników i pszczelarzy wieńce i dary ofiarne. Skierował on także do zebranych swoje słowa w homilii, w której zwrócił uwagę, że rolnicy to współtwórcy dzieła samego Boga. W nawiązaniu do słów ewangelii nawoływał zebranych do prawdziwej, z głębi serca płynącej pobożności.
Uroczystość zakończona została prezentacją wszystkich przyniesionych wieńców dożynkowych.
Dziękując Bogu za zebrane plony, cieszymy się, że w tej wspaniałej uroczystości wzięła także udział delegacja z naszej parafii.
Test i foto: G. Starzec