2020-03-31

Wielki Tydzień w trudnym czasie - Niedziela Palmowa

2020-03-31

O spowiedzi - taki mały dekalog na czas epidemii.

2020-03-30

2020-03-29

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020r)
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 30.06 - 08.07.2020 r.

Aktualność, 2020-02-23
Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze (zachęta, by przygotować się poprzez modlitwę i spowiedź:)
I. PROGRAM PIELGRZYMKI
1. 30.06.2020 wtorek. Zbiórka najpóźniej o 6.45 przy kościele Św. Maksymiliana w Weryni.
2. Wyjazd 7.00. Msza Św. o godz. 10.00 w Miejscu Piastowym (Sanktuarium św. Michała Archanioła)
3. Przejazd na nocleg w Ludbregu (miejsce Cudu Eucharystycznego) przez Słowację, Węgry (toaleta płatna 0,50 E) i Chorwację.
4. Od 01.07.2020r. (środa) do 07.07.2020r. (wtorek) pobyt w Medjugorje, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła w pensjonacie. Do dyspozycji pielgrzymów aneks kuchenny, noclegi z pościelą, wyżywienie - dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Warto zabrać więcej suchego prowiantu ze sobą z Polski:)
5. Planowany jest jednodniowy pobyt nad Adriatykiem, Wodospad Kravica, Tihalina.
6. Wyjazd z Medjugorje rano 07.07.2020 (wtorek) po śniadaniu, przyjazd do Polski w nocy z wtorku na środę.
II. KOSZT PIELGRZYMKI 1400 zł i obejmuje:
1. Ubezpieczenie pielgrzymów od kosztów leczenia za granicą i NW, (w razie poważnych przewlekłych chorób zaleca się dodatkowo ubezpieczyć samodzielnie)
2. Siedem noclegów w pokojach dwu-trzy osobowych.
3. Wyżywienie dwa posiłki dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
4. Przejazd autokarem marki zachodniej: lodówka, DVD, barek (herbata, kawa płatne), wc.
5. Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne.
III. INFORMACJE PRAKTYCZNE
1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, bluzeczki z zakrytymi ramionami, długie spodnie, spódnice, wygodne buty- dostosowane również do chodzenia po górach, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.
2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, własne lekarstwa, (elektrolity do uzupełnienia ze względu na upały).
3. WALUTA - Euro na drobne zakupy (zachęca się zabrać 100 – 150 Euro na własne potrzeby),
4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, pozostały bagaż do bagażników.
5.TŁUMACZENIE - nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka ze słuchawkami do odbioru fal FM (92,7 FM) lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych.
6. Ważny dowód tożsamości
IV. POBYT W MEDZIUGORJU - Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w:
1. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.18.00 modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała,
2. Wspólne, grupowe, modlitewne wyjście na Podbrdo i Kriżevac,
3. Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medjugorje (np. Cenacolo, Wspólnota Błogosławieństw) z oo. Franciszkanami i widzącymi w miarę ich obecności w parafii,
4. Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 18.00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 22.00 - 23.00. w czwartki po nabożeństwie wieczornym. W piątki adoracja krzyża po nabożeństwie wieczornym.

Kontakt i informacje: Joanna Pietrzyk 538 388 705
mail: biuro@renovis.org www.renovisbpt.pl pilot: Teresa Tasarz tel. kom.: 516 228 372