2020-04-12

Wielki Tydzień - Wielki Piątek

2020-04-09

Wielki Tydzień - Wielki Czwartek
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

25 lecie powstania Parafialnego Zespołu Caritas

Aktualność, 2018-10-14
W niedzielę 14 października 2018 r. przeżywaliśmy osiemnasty Dzień Papieski. W naszej parafii świętowaliśmy 25 lecie powstania Parafialnego Zespołu Caritas. O godzinie 15.00 rozważania różańcowe prowadził ks. dr Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, tajemnice odmawiały członkinie PZC a dzieci Szkolnego Koła Caritas jedną cząstkę odśpiewały.
Mszę św. dziękczynną koncelebrowaną sprawowali: ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej, ks. prałat Stanisław Wójcik, założyciel parafialnego Zespołu Caritas w Weryni, ks. proboszcz Jarosław Depczyński i ks. dr Piotr Potyrała.
Piękne Słowo Boże skierował do wolontariuszy ks. Piotr Potyrała. Członkinie PZC i SKC włączyły się w liturgię mszalną a młodsza schola parafialna wzbogaciła liturgią pięknym śpiewem. Dalsze uroczystości odbyły się w WDK. Zaproszeni goście wysłuchali pięknego montażu poetycko-muzycznego o chrześcijańskiej miłości w wykonaniu Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Weryni przygotowanego przez opiekunkę Kazimierę Warchoł.
Osoby i organizacje współdziałające z PZC i zasłużone dla dzieł miłosierdzia otrzymały pamiątkowe dyplomy. Sprawozdanie z działalności Zespołu Caritas złożyła przewodnicząca Weronika Sądej.

Powiązana galeria: 25 lecie powstania Parafialnego Zespołu Caritas