2020-04-12

Wielki Tydzień - Wielki Piątek

2020-04-09

Wielki Tydzień - Wielki Czwartek
Copyright © 2020 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Koncert organowy

Aktualność, 2018-08-12
Uświetnieniu Jubileuszu parafii służył koncert organowy, którego można było wysłuchać w niedzielę (12.08.2018 r.) po wieczornej Mszy św. Wykonanie i interpretacje wybranych utworów z okresu baroku i romantyzmu przedstawił dr Tomasz Zając. To jego drugi koncert w weryńskim kościele. Pierwszy wykonał w dniu poświęcenia organów przez bp. Kazimierza Górnego w dniu 15 listopada 2009 r.
Słowo wstępne wygłosił ks. dr Andrzej Widak. Przybliżył słuchaczom kompozytorów, ich wkład w rozwój muzyki europejskiej oraz tematykę utworów zagranych podczas koncertu. Były to utwory Josepha Renera, Jana Sebastiana Bacha i Dietricha Buxtehude.

Powiązana galeria: Koncert organowy