2017-11-13

2017-11-12

Ogłoszenia niedziela XXXII zwykła (12.11.2017r)

2017-11-06

2017-11-05

Ogłoszenia niedziela XXXI zwykła (04.11.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2017-09-03
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXII zwykła (03.09.2017r)

1. Dziś po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W piątek, 8 września, we wszystkich parafiach diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy
    o dokonanie Aktu Poświęcenia w każdej parafii i w rodzinach w Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, 8 września, na zakończenie każdej Mszy św. (przed obrazem lub figurą Matki Bożej). Zachęcamy rodziny, te które nie będą obecne w kościele,  by dokonały tego aktu o  21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego w domach. Tekst ślubowania wyłożony na stoliku.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek święto Narodzenia N M Panny będziemy święcić ziarno na zasiew.

4. W poniedziałek nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej o godz. 800. Do udziału zapraszamy dzieci z przedszkola, dzieci szkolne oraz nauczycieli, wychowawców i rodziców. W czasie Mszy św. będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe wakacje i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy. Po Mszy św. spotkanie wszystkich członków i sympatyków AK na plebani. Gościem będzie P. Burmistrz.

6. W I-szy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. Bóg zapłać P. Lucynie Kwaśnik za zorganizowanie pielgrzymki do Gietrzwałdu, a Strażakom, Paniom z KGW, KSM-owi i Oazie za udział w dożynkach diecezjalnych. P. Kazimierzowi Kurdzielowi dziękujemy za zorganizowanie transportu wieńca.

8. Starcowie zapraszają na pierwsze powakacyjne spotkanie scholi we czwartek na godz. 1645 na salkę na plebani. Serdecznie zapraszamy dzieci której jeszcze nie należą do scholi a chciały by chwalić Boga swoim głosem.

9. Bóg zapłać za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli. Złożyliśmy 1078,50 zł.

10. Przypominamy o zbiórce elektrośmieci na rzecz misji. W naszej parafii zużyty sprzęt elektryczny można składać na parkingu do 8 IX do godz. 11.30.

11. W Instytucie Teologicznym w Rzeszowie w tym roku będzie otwarty kierunek teologiczno-katechetyczny dla nauczycieli chcących katechizować, oraz prowadzone są zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku dla osób, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Doroty Skowrońskiej, Wioletty Trojnackiej, Bronisławy Kardyś, Kingi Mazur, Marii Pytlak, Anny Matejek.