2017-12-12

REKOLEKCJE ADWENTOWE (15.12 - 17. 12. 2017 r.)

2017-12-11

2017-12-10

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (10.12.2017r)

2017-12-03

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela I Adwentu (03.12.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2017-07-30
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVII zwykła (30.07.2017r)

1. Dziś po wszystkich mszach św. z racji św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Jak co roku jest prośba do kierowców o wsparcie zakupu dla misjonarzy środków transportu w ramach akcji „1 gr. za jeden kilometr”. Jest to forma pomocy misjom oraz podziękowania za bezpieczną jazdę.

2. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:w poniedziałek wsp. św. Ignacego Loyoli, we wtorek wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek wsp. św. Jana Marii Vianneya, w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Cmolasie. Tamtejsi duszpasterze zapraszają nas w sobotę na godz. 11.00. Wielu parafian uda się własnymi środkami transportu, prosimy o podwiezienie sąsiadów, czy tych, którzy nie posiadają własnych pojazdów.

4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień (73 rocznica Powstania Warszawskiego) stąd Kościół prosi o zachowanie trzeźwości z pobudek religijno-moralnych i jako pomoc uzależnionym. Pamiętajmy że, sierpień jest też miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

5. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy.

6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca w te dni adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św. W związku z tym spowiedź św. dla dzieci, młodzieży przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00, natomiast dla starszych spowiedź w piątek od 17.00. W I piątek miesiąca Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i po południuo godz. 18.00. W tym dniu chorych odwiedzimy z posługą kapłańską od godz. 8.00. W sobotę prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej Różę Marii Jamróz.

7. W piątek wyrusza Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, polecajmy pielgrzymów w modlitwie.

8. Zostaliśmy zaproszeni na Dożynki Diecezjalne w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Aliny Kardyś, Danuty Gancarczyk, Stanisławy Micek, Jana Gil, Marii Rozmus, Janiny Batory, Agaty Świętek