2017-08-14

2017-08-13

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (13.08.2017r)

2017-08-08

Pielgrzymka do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i ... .

2017-08-07

Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2017-07-23
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVI zwykła (23.07.2017r)

1. W następną niedzielę po wszystkich mszach św. z racji św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Jak co roku jest prośba do kierowców o wsparcie zakupu dla misjonarzy środków transportu w ramach akcji „1 gr. za jeden kilometr”. Jest to forma pomocy misjom oraz podziękowania za bezpieczną jazdę.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba AP, w środę wsp. śś Anny i Joachima, w sobotę wsp. św. Marty.

3. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy.

4. W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”

5. W poniedziałek 14 sierpnia odpust w naszej parafii ku czci św. Maksymiliana. Mszę św. o 11.00 oraz 18.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Józef Opaliński oraz ks. Artur Progorowicz. Będzie to również Msza św. Jubileuszowa w 25 r. święceń ks. Józefa i ks. Artura.

6. Zostaliśmy zaproszeni na Dożynki Diecezjalne w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

7. Bóg zapłać za ofiary na cele parafii, złożyliśmy 5647.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Lucyny Kwaśnik, Barbara Skiba, Edward Mazur, Tadeusz Tęcza, Kazimiera Warchoł.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.