2019-08-12

2019-08-11

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (11.08.2019r.)

2019-08-04

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVIII zwykła (04.08.2019r.)

2019-07-28

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVII zwykła (28.07.2019r.)

2015-11-22
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXXIV zwykła (22.11.2015r)

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia się rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe.  Zakończenie nauk rekolekcyjnych we wtorek w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone we wtorek na tacę będą przeznaczone jako pomoc w pracy ewangelizacyjnej Ojca Rekolekcjonisty. Dokładny program jest umieszczony w gablotach. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy,że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Zachęcamy parafian, szczególnie dzieci do udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wsp. Andrzeja i Towarzyszy.

5. W środę Nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla uczniów z kl. III gimnazjum.

6. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

7. W związku ze spotkaniem ze św. Mikołajem które będzie miało miejsce w sobotę ( 5 XII) w naszej świątyni, prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt w zakrystii.

8. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w najbliższych dniach Pan Organista odwiedzi rodziny naszej parafii z życzeniami świątecznymi i z opłatkami. W tym roku ze względu na stan zdrowia i trwające leczenie, P. Organiście będzie pomagał syn Stanisław. Prosimy go przyjąć ich życzliwie. Przypominamy, ze ofiary złożone przy okazji tej wizyty przez poszczególne rodziny są przyjętą formą wynagrodzenia Panu Organiście za pracę w ciągu całego roku.

9. W najbliższych dniach członkowie OSP Werynia odwiedzą nasze domy z kalendarzami strażackimi. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wsparcie ich bezinteresownych działań w ciągu całego roku.

10. Bóg zapłać za piękne wygrabienie liści – pomimo deszczu- z terenu przykościelnego, sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. P. Damianowi Blatowi dziękujemy za użyczenie samochodu. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Bożeny Dragan, Mariana Mytycha, Stanisława Mytycha, Marty Lenart, Doroty Wilka  o pokierowanie pracami prosimy Pana Kościelnego.