2019-09-16

2019-09-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (15.09.2019r.)

2019-09-10

MISJE EWANGELIZACYJNE - Parafia Werynia 22- 29 września 2019 r.

2019-09-08

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (08.09.2019r.)

2019-07-28
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVII zwykła (28.07.2019r.)

1. Dziś po wszystkich mszach św. z racji św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Jak co roku jest prośba do kierowców o wsparcie zakupu dla misjonarzy środków transportu w ramach akcji „1 gr. za jeden kilometr”. Jest to forma pomocy misjom oraz podziękowania za bezpieczną jazdę.

2. Za tydzień po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wsp. św. Marty, w środę wsp. św. Ignacego Loyoli, we czwartek wsp. św. Marii Alfonsa Liguoriego, w piątek możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”

4. W środę Nowenna do M. B. N. Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź we czwartek od 17.00 dla dzieci, w piątek od 17.00 dla starszych i w sobotę od 17.00. W I piątek miesiąca Msze wotywne
    o Najświętszym Sercu Pana Jezus rano o godz. 6.30 i  popołudniu o godz. 18.00. W tym dniu chorych odwiedzimy z posługą kapłańską od godz. 8.00. Po Mszy wieczornej dla chętnych dalszy ciąg adoracji. W sobotę prosimy Grupę Modlitewną i  Różę Jana Blata.

6. We czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień stąd Kościół prosi o zachowanie trzeźwości z pobudek religijno-moralnych i jako pomoc uzależnionym. Pamiętajmy że, sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jakie miały miejsce w naszej Ojczyźnie.

7. Również we czwartek rozpocznie się odpust Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Tamtejsi duszpasterze zapraszają nas w sobotę na godz. 11.00. Autobus na parkingu w sobotę zostanie podstawiony o godz. 10.00. Przy tej okazji dziękujemy P. Sławomirowi Bujakowi za bezinteresowny przewóz. Bóg zapłać. Wielu parafian uda się własnymi środkami transportu, prosimy o podwiezienie sąsiadów czy tych którzy nie posiadają samochodów.

8. Polecajmy w modlitwie rolników w ich ciężkiej pracy.

9. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny:

11. Na życzenie Rodziny + Jana Wilka Msze św. od uczestników pogrzebu i część Mszy św. zamawianych indywidualnie zostały przekazane poza parafię w formie gregorianki i będą odprawiane od 1 września do 30 października.

Do użytku wewnętrznego