2019-08-12

2019-08-11

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (11.08.2019r.)

2019-08-04

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVIII zwykła (04.08.2019r.)

2019-07-28

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XVII zwykła (28.07.2019r.)

2019-04-14
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Palmowa (14.04.2019r)

1. Dzisiejsza niedziela zwana Palmową wprowadza nas w przeżycia Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym wierni na całym świecie święcą gałązki palmowe, oliwne a w naszej strefie klimatycznej - wierzbowe. Z poświęconymi gałązkami - chrześcijanie odbywają procesję ku czci Chrystusa Mesjasza i w sposób publiczny składają Mu hołd. Po sumie konkurs palm.

2. Po południu Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów, składka zostanie zebrana na kwiaty i światło do Bożego Grobu.

3. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 17.30.

4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu będzie przekazanie indeksów.

5. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej - o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy. Po liturgii Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chlebki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc dla rodzin w naszej parafii. AK zaprasza na wspólną adorację w int. kapłanów szczególnie grupy Margaretek.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. W tym dniu adoracja od godz. 7.00. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku. Rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 21.30. Drogę Krzyżowa poprowadzi młodzież.

7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Od 12.00-14.30 będzie sprzątanie kościoła. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 prosimy zabrać świece.

8. W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 - procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św. Wielkanocna. Członków OSP prosimy o piękną straż przy Grobie Chrystusa, a następnie o pełny udział w stroju galowym w Rezurekcji. Także prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów aby wszystkie były niesione w procesji.

9. Za tydzień składka na cele inwestycyjne.

10. Rodziców dzieci kl. II prosimy tradycyjnie o przystrojenie kościoła na uroczystość I-szej Komunii.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania kolejne Rodziny. Rodziny te prosimy do pracy w sobotę w godz. od 12.00 do 14.00.