2019-04-23

2019-04-22

Poniedziałek Wielkanocny - 22.04.2019

2019-04-21

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21.04.2019r)

2019-04-14

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Palmowa (14.04.2019r)

2019-03-03
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VIII zwykła (03.03.2018r)

1. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza polecajmy w tym dniu ks. Bpa Kazimierza Górnego.

3. W środę rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia Postu i podjęcia pokuty za grzechy o godz. 8.00, 10 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Post ścisły, ilościowy, tzn. 3 x dnia obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego. Post jakościowy, tzn. powstrzymanie się od potraw mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia. Przypominamy, że w środę popielcową nie ma dyspensy od postu. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona dla najuboższych. Wieczorem Nowenna do M B N Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

4. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z racji I-szego czwartku miesiąca. Zapraszamy.

5. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz. 17.30, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. „Gorzkie Żale” w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

6. Nabożeństwo z przekazaniem krzyży dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum będzie w następny piątek (15 marca)

7. Informujemy parafian, że w duchu ekspiacji za grzechy pijaństwa można zadeklarować powstrzymanie się od wszelkich napojów alkoholowych na okres Wielkiego Postu lub dłużej. Pod chórem znajduje się księga abstynencka. Pamiętajmy! Aby zwyciężyć pijaństwo, potrzeba sił duchowych, nadprzyrodzonych, potrzeba z naszej strony wielu wyrzeczeń, zwłaszcza abstynencji.

8. Spotkanie scholi na plebani po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Elżbieta Blat, Zofia Kret, Marzena Kret, Irena Golis, Anna Dypa.

10. Na życzenie Rodzin + Teresy Blat i Karoliny Wit Msze św. od uczestników pogrzebu i część Mszy św. zamawianych indywidualnie będą odprawione w formie gregorianki poza parafią. Za Teresę od 31 marca do 30 kwietnia, za Karolinę od 1-30 czerwca 2019r.