Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2019-03-18

Intencje Mszalne

2019-03-17

Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019r)

2019-03-10

Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019r)

2019-03-03

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela VIII zwykła (03.03.2018r)
Copyright © 2019 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Ogłoszenie

2018-10-14
Ogłoszenia Duszpasterskie - Nedziela XXVIII zwykła (14.10.2018r)

 1. Dziś Parafialny Zespół Caritas przeżywa jubileusz XXV lecia swej działalności. Z tej racji modlimy się i składamy Paniom z Zespołu i wszystkim współpracującym z nimi, serdeczne podziękowanie za piękną bezinteresowną pracę na rzecz potrzebujących.

 2. Również dziś przeżywamy kolejny - XVIII Dzień Papieski. Z tej racji jak co roku zbierać będziemy ofiary do puszek na zewnątrz kościoła na rzecz stypendiów dla młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z rodzin ubogich W tym tygodniu w liturgii wspominamy : w poniedziałek wsp. św. Teresy od Jezusa, we wtorek wsp. św. Jadwigi Śląskiej -40 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II będziemy dziękować za Jego pontyfikat, w środę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, we czwartek przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy wszystkich lekarzy i siostry pielęgniarki do udziału w nabożeństwie dla których wypraszać będziemy potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo, w sobotę wsp. św. Jana Kantego.

 3. W poniedziałek, 15 października br., przeżywać będziemy w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.

 4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII Sz.P. i III gimnazjum.

 5. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W modlitwie różańcowej pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła i otaczajmy modlitwą misjonarzy zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

 6. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00 a dla pracujących o godz. 20.00.

 7. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholi.

 8. Bóg zapłać Szkolnemu Kołu Caritas za inicjatywę w zbiórce makulatury na misje a wszystkim parafianom za włączenie się w tę akcję.

 9. Odświeżanie ścian świątyni w kolorze białym rozpocznie się od 17.10.

 10. Za tydzień składka na cele inwestycyjne parafii.

 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny:Danuty Skowron, Bożena Koń, Halina Serafin, Halina Wit, Krystyna Draus .


 Do użytku wewnętrznego