2018-10-21

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIX zwykła (21.10.2018r)

2018-10-21

2018-10-14

Ogłoszenia Duszpasterskie - Nedziela XXVIII zwykła (14.10.2018r)

2018-10-07

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (07.10.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-10-07
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (07.10.2018r)

1. Po sumie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Dziś z racji wspomnienia M B Różańcowej odpust w Niwiskach.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę wsp. bł. Honorata Koźmińskiego

4. W środę nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Sz. P. i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. spotkanie Pań z Zespołu Caritas.

5. W sobotę (13 X) dzień imienin Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego – polecajmy Czcigodnego Solenizanta naszym modlitwom.

6. W niedzielę, 14 października, będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski. Z tej racji jak co roku zbierać będziemy ofiary do puszek na zewnątrz kościoła na rzecz stypendiów dla młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z rodzin ubogich.

7. Również za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00 PZC będzie dziękował za 25 lat istnienia i pracy w parafii na różnych płaszczyznach miłosierdzia.

8. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00 a dla pracujących o godz. 20.00.

9. Chór „Oratorium” zawiesza swoją działalność z powodu braku kandydatów. Bardzo serdecznie dziękujemy Maksymilianowi i wszystkim członkom chóru za wiele lat poświęconych wnoszeniu piękna śpiewu do liturgii.

10. Zbliża się miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Jak co roku, tak i w tym, przyjmować będziemy na wypominki „bowiem zbawienną jest rzeczą modlić się za umarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów”. Informujemy parafian, że będziemy przyjmować na wypominki miesięczne i roczne. Przy wypominkach rocznych prosimy zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być wspominani nasi zmarli.

11. Bóg zapłać parafianom, którzy ofiarowali ziemniaki (2750 kg) na rzecz ośrodka rekolekcyjnego w Przybyszówce. Dziękujemy Julianowi Draganowi, Marianowi Mytychowi, Stanisławowi Mytychowi, Helenie Wilk, Jerzemu Jamrozowi, Tadeuszowi Frysztakowi, Stanisławowi Fitałowi, Władysławowi Czachorowi, Kazimierzowi Kurdzielowi, Stanisławowi Blat. P. Andrzejowi Nowakowi dziękujemy za zorganizowanie transportu.

12. Bóg zapłać P. Kościelnemu za dekorację na miesiąc październik.

13. Bóg zapłać Jakubowi Mytychowi za pomoc w pracach jakie były prowadzone w zeszłym tygodniu w naszej świątyni.

14. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholi.

15. Odświeżanie ścian świątyni w kolorze białym rozpocznie się od 15.10.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Teresy Pastuła, Kazimierza Kurdziel, Renaty Rozmus, Małgorzaty Jagodzińskiej, Pawła Płudowskiego.

Do użytku wewnętrznego