2018-10-15

2018-10-14

Ogłoszenia Duszpasterskie - Nedziela XXVIII zwykła (14.10.2018r)

2018-10-08

2018-10-07

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (07.10.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-05-20
Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018r)

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocy. Polecajmy w modlitwie Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę w kolejną rocznicę jego święceń biskupich.

2. W liturgii wspominamy: w poniedziałek święto N M P Matki Kościoła odpust w Zarębkach o godz. 18.00, we czwartek odpust w Kolbuszowej Górnej również we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wsp. św. Filipa Nereusza, w niedzielę Ur. Trójcy św. odpust w Mechowcu.

3. Dziękujemy KSM-owi i p. Jackowi przeprowadzenie czuwania w wigilię dzisiejszej uroczystości.

4. W naszej parafii spotykamy wiele kapliczek i krzyży przydrożnych, które są świadectwem głębokiej wiary naszych przodków. W roku 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości i 40-tej rocznicy erygowania naszej parafii PZC zaprasza w tym tygodniu na „majówki” przy najstarszych krzyżach i kapliczkach. W poniedziałek krzyż na posesji p. Jamrozów, wtorek kapliczka przy ścieżce polnej p. Fitał, środa krzyż p. Bebło, czwartek kapliczka w dole wsi, krzyże p. Batorych przy drodze do Dzikowca, sobota krzyż powstańczy przy posesji p. Skrzelów, niedziela kaplica Tyszkiewiczów. Zapraszamy na godz. 19.30-dni powszednie, niedziela 17.00.

5. W niedzielę 27 maja będziemy świętować w naszej parafii Dzień Matki. Po Mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się montaż poetycko-muzyczny „Matce niebieskiej i ziemskiej” przygotowany przez szkolne koło Caritas i scholę. PZC dla matek rodzin wielodzietnych przygotował wyróżnienia kontynuując kilkuletnią tradycję. Zapraszamy wszystkie mamy.

6. Dziś o 16.30 wyjazd na majówkę do Huty Komorowskiej. Zapraszamy.

7. Dziś składka na cele inwestycyjne parafii.

8. Wyjazd na koncert „ Jednego Serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa we czwartek w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 18.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej mogą się zapisywać jeżeli pojedzie z nimi osoba dorosła jako opiekun. Gimnazjaliści i starsi winni przynieść zgodę Rodziców. Będzie zamówiony autokar zapisy w zakrystii. Członkowie grup parafialnych bezpłatnie inne osoby 10 zł.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień do sprzątania prosimy Rodziny: Helena Kitrys, Genowefa Kata, Agnieszka Mierzejewska, Kamila Bieleń, Małgorzata Koza, Karolina Stępień, Kazimiera Kogut, Janina Bieleń