2018-12-17

REKOLEKCJE ADWENTOWE - 16.12 - 18. 12. 2018r.

2018-12-17

2018-12-16

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela III Adwentu (16.12.2018r)

2018-12-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (09.12.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-03-18
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela V Wielkiego Postu (18.03.2018r)

1. Po południu Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazanie pasyjne.

2. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w liturgii okres pasyjny czyli Męki Pańskiej. Zasłonięte krzyże pozostaną aż do Wielkiego Piątku. W związku z tym prosimy parafian o przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek. Natomiast podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów dziś i w następną niedzielę składka zostanie zebrana na kwiaty i światło do Bożego Grobu.

3. W środę Nowenna do M B N Pomocy. Zapraszamy dzieci z kl. III oraz Rodziców i młodzież z kl. III gimnazjum, w czasie Mszy św. będzie nabożeństwo przekazania krzyży. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

4. We czwartek spowiedź święta w naszej parafii. Od 14.30-16.00 i od 16.30-18.00. Od godz. 14.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Prosimy by w czasie półgodzinnej przerwy w spowiedzi było choć kilka osób w kościele.

5. Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek, będzie tradycyjnie jak co roku przez wieś. Początek z góry Weryni o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

6. W sobotę zachęcamy do udziału w nabożeństwie na rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Rozpoczęcie modlitwą Różańcową o godz. 17.00 a o 17.30 Msza św. z obrzędem przyrzeczenia.

7. Zachęcamy do przygotowania palm. Za tydzień po sumie tradycyjny konkurs.

8. Dziś składka na wystrój świątyni.

9. Po Mszy św. o godz. 800 spotkanie scholii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Małgorzaty Skowron, Zbigniewa Starca, Marii Wilk, Barbary Micek, Bernadetty Kolano, Marii Piórek, Teresy Popławskiej.

11. Na życzenie Rodziny + Bronisławy Wrońskiej, Msze św. od uczestników pogrzebu i część Mszy św. zamawianych indywidualnie zostały przekazane w formie gregorianki poza parafię i zostaną odprawione w dniach od 1-30 września 2018r.

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania transportu jabłek oraz ich rozprowadzenia.