2018-09-24

2018-09-23

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela XXV zwykła (23.09.2018r)

2018-09-16

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (16.09.2018r)

2018-09-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (09.09.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-02-25
Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2018r)

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Święte. Zakończenie nauk misyjnych w środę w tym dniu Ojciec Misjonarz udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone na potrzeby pracy duszpasterskiej O. Rekolekcjonisty. Dokładny program jest umieszczony w gablocie parafialnej. Natomiast we wtorek Dzień Pojednania z Panem Bogiem i z bliźnimi. W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po południu o 15.00 - „Gorzkie Żale”.

2. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz. 17.30, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. Zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodni przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu P. Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy od godz. 8.00. Różę Marii Rozmus prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej w sobotę pół godziny przed Mszą św.

4. We czwartek 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, wśród zamordowanych był nasz rodak mjr. Józef Batory. Zapraszamy na Mszę św.  w tym dniu o godz. 9.00. Prosimy o wywieszenie flag.

5. Wzorem lat ubiegłych – najbliższa Niedziela Wielkiego Postu – dedykowana jest wspieraniu działalności misyjnej Kościoła. W związku z tym zbierane będą ofiary do puszek na zewnątrz Kościoła. Komisja Misyjna Episkopatu Polski wszystkim ofiarodawcom składa „Bóg zapłać”.

6. Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie.

7. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholi na plebani.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Lucyna Bebło, Maria Stępień, Małgorzata Gąska, Wanda Kłoda, Jadwiga Kolano.

9. Zmarła + Bronisława Wójcicka. Pogrzeb dziś o godz. 13.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.