2018-12-17

REKOLEKCJE ADWENTOWE - 16.12 - 18. 12. 2018r.

2018-12-17

2018-12-16

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela III Adwentu (16.12.2018r)

2018-12-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela II Adwentu (09.12.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-02-18
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2018r)

1. Za tydzień rozpoczną się święte rekolekcje w naszej parafii. Zakończenie nauk rekolekcyjnych w środę w tym dniu Ojciec Rekolekcjonista udzieli specjalnego błogosławieństwa. W dowód wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego ofiary złożone w środę na tacę będą przeznaczone jako pomoc w pracy z młodzieżą. Dokładny program jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej.  W związku z rekolekcjami prosimy parafian o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i całej parafii o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń. Przypominamy, że za udział w rekolekcjach, wysłuchanie co najmniej trzech nauk można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś o 15.00 - „Gorzkie Żale”.

2. W liturgii wspominamy: we czwartek święto Katedry św. Piotra.

3. W piątek nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz. 17.30, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. Zapraszamy do udziału.

4. Bóg zapłać P. Weronice Sondej i Kazimierze Warchoł wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej za przygotowanie programu o objawieniach M B w Lourdes.

5. Zespół Caritas dziękuje za składkę ze Środy Popielcowej. Złożyliśmy 1226,55gr.

6. „Caritas” naszej diecezji prosi o wsparcie dla najbiedniejszych dzieci podczas wakacji i dlatego rozprowadza baranki w cenie 5 zł. oraz skarbonki na jałmużnę postną.

7. Wzorem lat ubiegłych – II Niedziela Wielkiego Postu – dedykowana jest wspieraniu działalności misyjnej Kościoła. W związku z tym we wszystkich parafiach zbierane będą ofiary do puszek na zewnątrz Kościoła. Komisja Misyjna Episkopatu Polski wszystkim ofiarodawcom składa „Bóg zapłać”.

8. Bóg zapłać P. Kościelnemu za wykonanie dekoracji na Wielki Post.

9. Dziś składka na ogrzewanie kościoła.

10. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie scholi na plebani.

11. Trwają katechezy przedmałżeńskie, kolejna w sobotę o 17.30. Zapraszamy.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marii Starzec, Marii Opalińskiej, Sylwii Starzec, Wandy Gorzelany, Jacka Rząsy, Adama Rząsy.