2018-08-17

PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z WERYNI DO SOKÓŁKI 17 - 18 SIERPNIA 2018 R.

2018-08-13

2018-08-13

Uroczystości 40 LECIA PARAFII - ZAPROSZENIE

2018-08-12

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (12.08.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

2018-01-28
Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela IV zwykła (28.01.2018r)

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Trędowatych, modlimy się i wspieramy materialnie misjonarki i misjonarzy pracujących na co dzień z chorymi na trąd.

2. Za tydzień zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. W liturgii wspominamy: w środę wsp. św. Jana Bosko, w sobotę wsp. św. Błażeja patrona chorych na gardło.

4. W środę Nowenna do MBN Pomocy.

5. W piątek Uroczystość Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Maryja przyniosła do świątyni jerozolimskiej „światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka , gdy na świat przychodzi” (J 1,9). Uroczystość MB Gromnicznej jest w Kościele Dniem Życia Konsekrowanego, pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o zakonnikach i zakonnicach, a zwłaszcza o siostrach wywodzących się z naszej wspólnoty. W polskiej tradycji wraz z uroczystością Ofiarowania Pańskiego kończy się śpiew kolęd. Składka z tego dnia na zakony kontemplacyjne.

6. W tym tygodni przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, spowiedź od godz. 16.00. Zapraszamy. W te dni będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 16.00. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00 a chorych mieszkających od kościoła w dół Weryni zaopatrzymy od godz. 11.00. Prosimy Grupę Modlitewną o poprowadzenie adoracji w pierwszą sobotę a Różę Michaliny Szypuła prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli. Złożyliśmy 5897 zł.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. Na ten tydzień prosimy do sprzątania Rodziny: Marii Kardyś, Marty Sukiennik, Małgorzaty Kardyś, Czesławy Czachor, Jolanty Białek.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.