Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2023-11-27

Intencje Mszy św.

2023-11-26

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (26 listopada 2023) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2023-11-20

Intencje Mszy św.

2023-11-19

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (19 listopada 2023 r.) - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Copyright © 2023 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Wybierz rok: 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023
«  z 4  »
 
Rok 2023
30-lecie Parafialnego Zespołu CARITAS
30-lecie Parafialnego Zespołu CARITAS

„Tam gdzie miłość jest i dobroć, tam mieszka Bóg.”


12 listopada 2023 roku na Mszy Świętej o godzinie 15 Parafialny Zespół CARITAS obchodził 30-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie uroczystą Mszę Świętą koncelebrowali: ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Proboszcz Piotr Roman, oraz ks. Prałat Stanisław Wójcik – założyciel Caritasu w naszej parafii.  W liturgię czynnie włączyły się członkinie PZ Caritas. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Potyrała.


Po uroczystej Mszy świętej miało miejsce spotkanie w Świetlicy Domu Kultury w Weryni, gdzie wystąpili członkowie Szkolnego Koła Caritas. Następnie Prezes PZ Caritas - Pani Weronika Sondej przedstawiła sprawozdanie z działalności Caritasu w naszej parafii. Caritas, to organizacja wnosząca wiele dobra w naszej miejscowości. Opiekuje się osobami potrzebującymi pomocy, z życzliwością i miłością wspiera tych, którzy borykają się z różnorakimi trudnościami i potrzebami. Stąd wiele słów uznania i wdzięczności skierowanych podczas spotkania do Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za Ich poświęcenie, troskę i miłosierne spojrzenie na bliźnich w potrzebie. Życzymy dużo zdrowia i sił oraz potrzebnych łask do dalszej pracy.


Nowi ministranci (2023 r.)
Nowi ministranci (2023 r.)

"Tu, na ziemi, świętość polega na tym, aby stale być radosnym i wiernie wypełniać nasze obowiązki". Św. Dominik Savio


W dniu 12 listopada 2023 roku na Mszy Świętej o godzinie 12 miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów. Aktu tego dokonał ks. Proboszcz Piotr Roman. Do Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyli: Paweł Rząsa, Szymon Dypa, Dominik Starzec, Marcin Rząsa, Paweł Reguła, Antoni Białek, Marcin Mytych.


Nowym ministrantom życzymy zapału, wytrwałości i sił do ofiarnej służby na potrzeby naszej Parafii.


Narodowe Święto Niepodległości (2023 r.)
Narodowe Święto Niepodległości (2023 r.)

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji w kościele parafialnym odprawiona była Msza święta za Ojczyznę, którą sprawował Ks. Prałat Stanisław Wójcik. W modlitwę włączyła się schola parafialna. Po wieczornej Mszy świętej uczniowie Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni pod opieką Pani Magdaleny Wiącek i Pani Sylwii Kosiorowskiej przygotowali przedstawienie patriotyczne o współczesnym postrzeganiu niepodległości. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role i w ciekawy sposób zaprezentowali program artystyczny. Zwieńczeniem uroczystych obchodów Święta Niepodległości były pieśni patriotyczne wykonane przez chórzystów.


Wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Warto o tym przypominać i troszczyć się o świadomość narodową.  Uczestnicząc we Mszy świętej prosiliśmy o pomyślność naszej Ojczyzny, a program artystyczny był hołdem dla naszych Przodków, którzy walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.


Uroczystości odpustowe 2023 ku czci św. Maksymiliana
Uroczystości odpustowe 2023 ku czci św. Maksymiliana

UROCZYSTE WPROWADZENIE NA URZĄD PROBOSZCZA - KS. PIOTRA ROMANA
UROCZYSTE WPROWADZENIE NA URZĄD PROBOSZCZA - KS. PIOTRA ROMANA