Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2018-08-17

PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z WERYNI DO SOKÓŁKI 17 - 18 SIERPNIA 2018 R.

2018-08-13

Intencje Mszalne

2018-08-13

Uroczystości 40 LECIA PARAFII - ZAPROSZENIE

2018-08-12

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (12.08.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Wystawa haftów Teresy Śnieżek
W Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się
10 sierpnia br. wernisaż wystawy haftów gobelinowych autorstwa Pani Teresy Śnieżek.
Wystawę można oglądać w Muzeum do końca sierpnia.
Autorka z wykształcenia jest nauczycielem WF. Pracowała w MOWF, PTTK w Rzeszowie oraz 21 lat w Zespole Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni. Wiele lat uprawiała wyczynowo piłkę ręczną. Sztuka haftowania zawsze była obecna w jej domu rodzinnym - mama była mistrzynią. Osiadłszy na stałe w Weryni wraz z mężem i czwórką dzieci rozpoczęła okres prac hafciarskich - głównie haft płaski i Richelieu. Prawie od dziesięciu lat zajmuje się haftem gobelinowym. Korzysta głównie z gotowych wzorów graficznych, dostępnych w "Haftach Polskich".
Wytrwałość, cierpliwość i upór w dążeniu do zamierzonych celów - cechy prawdziwego sportowca, wyniesione z boiska piłki ręcznej są bardzo przydatne nie tylko przy pracy nad haftami, ale i w życiu codziennym.
Interesują ją wzory niekonwencjonalne, niepowtarzalne, w szczególności te o tematyce religijnej, które haftuje dla dzieci, rodziny, przyjaciół oraz dla najważniejszej osoby, która pojawiła się w jej życiu - wnuczka Pawełka.
Fot. W. Cesarz