Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2019-10-14

Intencje Mszalne

2019-10-13

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (13.10.2019r.)

2019-10-07

Intencje Mszalne

2019-10-06

Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 01 - 09.07.2020 r.
Copyright © 2019 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Galeria

Wystawa haftów Teresy Śnieżek
W Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się
10 sierpnia br. wernisaż wystawy haftów gobelinowych autorstwa Pani Teresy Śnieżek.
Wystawę można oglądać w Muzeum do końca sierpnia.
Autorka z wykształcenia jest nauczycielem WF. Pracowała w MOWF, PTTK w Rzeszowie oraz 21 lat w Zespole Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w Weryni. Wiele lat uprawiała wyczynowo piłkę ręczną. Sztuka haftowania zawsze była obecna w jej domu rodzinnym - mama była mistrzynią. Osiadłszy na stałe w Weryni wraz z mężem i czwórką dzieci rozpoczęła okres prac hafciarskich - głównie haft płaski i Richelieu. Prawie od dziesięciu lat zajmuje się haftem gobelinowym. Korzysta głównie z gotowych wzorów graficznych, dostępnych w "Haftach Polskich".
Wytrwałość, cierpliwość i upór w dążeniu do zamierzonych celów - cechy prawdziwego sportowca, wyniesione z boiska piłki ręcznej są bardzo przydatne nie tylko przy pracy nad haftami, ale i w życiu codziennym.
Interesują ją wzory niekonwencjonalne, niepowtarzalne, w szczególności te o tematyce religijnej, które haftuje dla dzieci, rodziny, przyjaciół oraz dla najważniejszej osoby, która pojawiła się w jej życiu - wnuczka Pawełka.
Fot. W. Cesarz