2018-09-17

2018-09-16

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (16.09.2018r)

2018-09-09

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (09.09.2018r)

2018-09-02

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXII zwykła (02.09.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

JUBILEUSZ 140. ROCZNICY OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W GIETRZWAŁDZIE

Aktualność, 2017-08-23
i 50. ROCZNICY KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ KORONAMI PAPIESKIMI
W roku jubileuszu tych cudownych wydarzeń 22 i 23 sierpnia br. czterdziesto pięcioosobowa grupa wraz z ks. Proboszczem Jarosławem Depczyńskim i ks. Prałatem Stanisławem Wójcikiem uczestniczyła w dwudniowej pielgrzymce do Gietrzwałdu, gdzie 140 lat temu Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom Barbarze Samulowskiej i Justynie Szafryńskiej, miała przemówić do nich po polsku i polecić odmawianie modlitwy różańcowej. Objawienia w Gietrzwałdzie były początkiem przebudzenia świadomości narodowej miejscowych Warmiaków . Zostały jako jedyne w Polsce uznane przez kościół katolicki. Pielgrzymi odwiedzili też klasztor w Stoczku gdzie więziony był prymasa Polski Stefan Wyszyński , oraz zabytkowy zamek biskupów warmińskich, który za dużą wartość artystyczną i historyczną w skali światowej, uznany został za pomnik historii. Wysłuchali pięknego koncertu wykonanego na organach z ruchomymi figurami w Sanktuarium w Świętej Lipce. Modlili się przed cudownym słynącym łaskami obrazem. Legenda głosi, że Matka Boska ze Świętej Lipki pomaga ludziom cierpiącym i uzdrawia chorych. Byli też na polach gdzie rozegrała się historyczna Bitwy pod Grunwaldem, gdzie co roku w rocznicę przyjeżdżają tysiące gości z całego kraju i z zagranicy. Pielgrzymom sprzyjała słoneczna, zmienna sierpniowa pogoda.
tekst: Lucyna Kwaśnik

Powiązana galeria: JUBILEUSZ 140. ROCZNICY OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W GIETRZWAŁDZIE