2017-11-13

2017-11-12

Ogłoszenia niedziela XXXII zwykła (12.11.2017r)

2017-11-06

2017-11-05

Ogłoszenia niedziela XXXI zwykła (04.11.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Werynia na Dożynkach Diecezjalnych

Aktualność, 2015-08-30
30 sierpnia przed Rzeszowską Katedrą zebrało się 150 delegacji z wieńcami na tegorocznych Dożynkach Diecezjalnych, które w tym roku były połączone z XV Dożynkami Województwa Podkarpackiego.
Przed rozpoczęciem mszy odczytane zostały listy do rolników skierowane przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego. Swoje słowo skierował także do zebranych Marszałek Władysław Ortyl i diecezjalny duszpasterz rolników ks. Jerzy Uchman. Uroczystej mszy świętej przewodniczył biskup Jan Wątroba, który także poświęcił wszystkie przyniesione przez rolników, sadowników i pszczelarzy wieńce i dary ofiarne. Skierował on także do zebranych swoje słowa w homilii, w której zwrócił uwagę, że rolnicy to współtwórcy dzieła samego Boga. W nawiązaniu do słów ewangelii nawoływał zebranych do prawdziwej, z głębi serca płynącej pobożności.
Uroczystość zakończona została prezentacją wszystkich przyniesionych wieńców dożynkowych.
Dziękując Bogu za zebrane plony, cieszymy się, że w tej wspaniałej uroczystości wzięła także udział delegacja z naszej parafii.
Test i foto: G. Starzec

Powiązana galeria: Werynia na Dożynkach Diecezjalnych