2019-09-16

2019-09-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (15.09.2019r.)

2019-09-10

MISJE EWANGELIZACYJNE - Parafia Werynia 22- 29 września 2019 r.

2019-09-08

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (08.09.2019r.)

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019

Rok 2019

Modlitwa w intencji Misji świętych

Wszechmogący Boże, spraw aby misje święte posłużyły odrodzeniu naszej parafii. Niech będą czasem budzenia sumień, pojednania i wzajemnego przebaczenia win.
Niech będą czasem słuchania natchnień jakie może wzbudzić tylko Duch Święty. Niech służą jedności małżeństw i umacnianiu więzi rodzinnych. Niech będą czasem powrotów.
Niech w tym czasie dokona się ewangeliczna refleksja zarówno nad otrzymanym dobrem jak i popełnionym złem. Pomóż nam odkryć co nazywamy wartością i dlaczego; co przekazujemy dzieciom i jakie popełniamy zaniedbania; jak używamy wolności, do której wyzwolił nas Chrystus. Daj nam ufność i wiarę Maryi. Św. Maksymilianie pokorny orędowniku naszej parafii. Módl się za nami.
Amen!

Niedziela Bożego Miłosierdzia - Święto Patronalne Caritas

W tym roku pierwsza Niedziela po Wielkanocy wypadła 28 kwietnia 2019 r. W naszej parafii świętowaliśmy dodatkowo wprowadzenie relikwii I stopnia św. S. Faustyny poprzedzone trzydniową nowenną, którą prowadził ks. dr Piotr Potyrała z-ca dyr. Caritas diecezji rzeszowskiej. W swoich pięknych homiliach mówił o Bożym Miłosierdziu i przybliżał objawienia Jezusa s. Faustynie. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas odbyła się o godz. 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Mszą św. sprawowali ks. Piotr Potyrała i ks. Proboszcz Jarosław Depczyński. Członkowie PZC i SKC włączyli się w liturgię mszalną (czytania, psalm, modlitwa wiernych). W procesji z darami zostały złożone skarbonki "Jałmużny wielkopostnej". Msza św. zakończyła się błogosławieństwem relikwiami i ich ucałowaniem przez wiernych. Kapłani, zaproszeni goście i wolontariusze PKC i SKC spotkali się na świątecznej agapie w sali parafialnej.

Weronika Sondej

Niech zmartwychwstały Pan

„Niech zmartwychwstały Pan wnosi w Wasze życie pełnię radości, miłości i pokoju. Niech opromienia każdy dzień obfitością swoich darów i błogosławieństwem a w codziennych wysiłkach darzy mocą Swego Ducha”.

Koncert kolęd - Uroczystość Objawienia Pańskiego 2019 r.

W Uroczystość Trzech Króli odbył się w kościele w Weryni koncert kolęd w wykonaniu zespołu z Majdanu Królewskiego, zespołu „Jarzębinki” oraz scholi młodszej.