2018-08-17

PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z WERYNI DO SOKÓŁKI 17 - 18 SIERPNIA 2018 R.

2018-08-13

2018-08-13

Uroczystości 40 LECIA PARAFII - ZAPROSZENIE

2018-08-12

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XIX zwykła (12.08.2018r)
Copyright © 2018 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
«  z 5  »

Rok 2017

Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego

Dla Wszystkich Parafian i Czytelników naszej strony internetowej życzymy: Niech ogarnie Was uczucie radości, miłości i szczęścia rozlewając się obfitością łask, które niech Nowonarodzone Dziecię Boże wniesie w życie Wasze i Waszych Rodzin !!!

Podziękowanie i życzenia

Szanowni Państwo,
W Wigilię Bożego Narodzenia, Gwiazda Pokoju wskaże każdemu drogę. To właśnie tego świętego wieczoru, od bardzo wielu wieków pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi w człowieku …
To miłość, pokój i pokora Syna Bożego przychodzącego na świat zmienią nasze myślenie o Bogu, ludziach i świecie, wyznaczając kierunki naszym dążeniom i działaniom, które owocują radością uczestnictwa w Bożym życiu.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, miłości i pokoju.
Proszę przyjąć słowa uznania i podziękowania za okazane serce oraz wsparcie w trudnym momencie mojego życia i mojej rodziny.
Katarzyna Oko

Maryja, Matka ożywiona Duchem Świętym - nowa mozaika

Kościół parafialny w pierwszych dniach grudnia wzbogacił się o piękną mozaikę. Jest ona pierwszą częścią całego projektu prezbiterium wykonana przez Macieja i Piotra Kauczyńskich. Obydwaj są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Architektury Wnętrz. Maciej ukończył studia w 1967 roku, a Piotr w 1998 roku. Od czasu ukończenia studiów uprawiają przede wszystkim sztukę sakralną, aranżując wnętrza kościelne. Pracują w technikach: mozaiki, sgraffita, fresku, a także projektując witraże oraz elementy wyposażenia wnętrz (meble, tabernakula, ołtarze, ambony, żyrandole, kinkiety i inne detale). Maciej Kauczyński w swojej wieloletniej działalności zaprojektował już ponad 900 witraży w Polsce i za granicą.
W zaprojektowanej i wykonanej mozaice główne miejsce zajmie ikona Najświętszej Maryi Panny, która zostanie umieszczona nad rozwiniętym kwiatem lilii. Ikona ta będzie gotowa w pierwszych tygodniach nowego roku. I wówczas mozaika zyska swój blask i pełnię wyrazu. Lilia umieszczona w mozaice ma swoją symbolikę. Jest kwiatem, którym Matka Boska najczęściej jest nazywana. "O lilijo, jakżeś Ty wspaniała, wszelkich cnót rozlewasz woń" – te słowa, pochodzące z jednej z maryjnych pieśni w pełni oddają to porównanie. Jest on symbolem czystości, niewinności i dziewictwa – cechy, które w całej swojej wymowie odnoszą się do Maryi. Św. Łukasz Ewangelista opisując scenę Zwiastowania, pisze: A Dziewicy było na imię Maryja (Łk 1,27). Boży posłaniec, archanioł Gabriel ukazywany jest w ikonografii niemal zawsze z lilią w ręku, która ma symbolizować Jej dziewicze macierzyństwo .
Jak mówił św. Jan Paweł II podczas Audiencji generalnej, 9 grudnia 1998 r.: „Maryja – Matka jest ożywiona Duchem Świętym”. W mozaice jest On przedstawiony pod postacią gołębicy. „Duch prosi Maryję o macierzyńską współpracę z Nim. On to przypomina stale Kościołowi słowa skierowane przez Jezusa do umiłowanego ucznia: «Oto Matka twoja» i zachęca wiernych, by miłowali Maryję, tak jak Chrystus Ją miłował.

Przygotuj SERCE

REKOLEKCJE ADWENTOWE (15.12 - 17. 12. 2017 r.)

Wizyta św. Mikołaja

Również w tym roku św. Mikołaj nie zawiódł swoich czcicieli. Przybył do kościoła w Weryni i obdarował podarunkami obecne dzieci. Radość z jego obecności udzieliła się wszystkim obecnym.

Różaniec na misje

ZAPRASZAMY do włączenia się w akcję „Różaniec na misje” Zbieramy różańce dla ludzi z Papui Nowej Gwinei i Ugandy. Różance zbieramy całe, nie zniszczone najlepiej drewniane lub plastikowe. Można je składać w kościele do wystawionego koszyka za ławkami.