2017-06-19

2017-06-18

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XI zwykła (18.06.2017r)

2017-06-12

2017-06-11

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Świętej (11.06.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017
«  z 3  »

Rok 2017

Triduum Paschalne

Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej - o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy. Po liturgii Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chlebki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc dla rodzin w naszej parafii. AK zaprasza na wspólną adorację w int. kapłanów szczególnie grupy Margaretek.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. W tym dniu adoracja od godz. 7.00. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku. Rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 22.00 Drogę Krzyżowa poprowadzi młodzież.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Od 12.00-14.30 będzie sprzątanie kościoła. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 prosimy zabrać świece.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 - procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św. Wielkanocna. Członków OSP prosimy o piękną straż przy Grobie Chrystusa, a następnie o pełny udział w stroju galowym w Rezurekcji. Także prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów aby wszystkie były niesione w procesji.

Wielki Czwartek 2017

Msza Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęła Triduum Pachalne. Liturgia Wielkiego Czwartku jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy św. przedstawiciele parafii przekazali ks. Stanisławowi i ks. Jarosławowi życzenia, podziękowania i zapewnienia o ciągłej pamięci modlitewnej.
Na zakończenie czwartkowej Mszy św., Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy, symbolizującej więzienie, do którego został wtrącony Jezus Chrystus. Po liturgii Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzały chlebki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc dla rodzin w naszej parafii. Akcja Katolicka i grupy Margaretek przeprowadziły adorację w intencji kapłanów.

Najpiękniejsze palmy 2017

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Jak co roku po uroczystej sumie dobył się konkurs palm. W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się "25 palm" przygotowanych przez dzieci wsparte przez swoich rodziców i dziadków. Jury w osobach: Lucyna Kwaśnik, Weronika Sondej i Kazimiera Warchoł wybrało najpiękniejsze palmy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez ks. Jarosława Depczyńskiego, proboszcza naszej parafii.

MIŁOŚĆ odkryta w KRZYŻU

Jak co roku mieszkańcy Weryni uczestniczyli w drodze krzyżowej przez swoją wieś. Prowadzona ona była przez młodzież a przewodnim tematem rozważań była MIŁOŚĆ. Krzyż kojarzy nam się z cierpieniem. Rozważania drogi krzyżowej zachęcały do odkrywania w krzyżu miłości Bożej do człowieka.

Jubileusz 80-lecia Ks. Prałata Stanisława Wójcika

W dniu urodzin Ks. Prałata Stanisława Wójcika odbyła się uroczysta Msza św. sprawowana przez Dostojnego Jubilata oraz kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii. Nie zabrakło również księży pochodzących z Weryni. Homilię wygłosił ks. Adam Kardyś. Jubileusz był okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń od przedstawicieli parafii i grup działających w naszej parafii. Swoje życzenia wyśpiewał zespół "Jarzębinki". Jak zauważył Ksiądz Jubilat spotkanie to było również podziękowaniem za wspaniałą pracę i posługę, obecnych na uroczystości księży.

Wyśpiewane życzenia przez Zespół Jarzębinki. Słowa: Maria Tylutka

Rekolekcje wielkopostne

Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy wszystkim którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w tych ćwiczeniach duchowych, oraz w spowiedzi rekolekcyjnej. Zachęcamy by cały okres Wielkiego Postu, nie tylko ostatnie dni przed świętami – przeżywać jako czas nawrócenia, a więc czas życia w bliskości Jezusa. Informujemy że spowiedź przed świętami będzie w piątek (7 kwietnia). Serdecznie dziękujemy rekolekcjoniście ks. dr Janowi Edlingowi za to że prostymi słowami, a zarazem dogłębnie ukazywał nam jak ważne jest byśmy żyli na co dzień zasadami wiary. Zachęcał też by każdego dnia Bogu powierzać nasze troski. Niech Bóg błogosławi mu w różnych zadaniach jakie przed nim stawia. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie rekolekcji.