Parafia Werynia Parafia Werynia Parafia Weryniaa Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni
Ogłoszenia

2017-10-20

POMAGAM- POŻAR

2017-10-16

Intencje Mszalne

2017-10-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (15.10.2017r)

2017-10-08

Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (08.10.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.
Realizacja CodeGroup
Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w WeryniParafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni

Aktualności

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017
«  z 4  »
 
Rok 2017

CZY WIERZYSZ, że MOGĘ TO UCZYNIĆ?

Niedziela Miłosierdzia była okazją do wysłuchania świadectwa rodziny, która doświadczyła Bożej Miłości. Ewelina i Krzysztof Przypek wspólnie ze swoimi córkami gościli w naszej parafii i po każdej Mszy św. dawali świadectwo obecności Boga w ich życiu. Bóg interweniował i nie pozostał głuchy na wołanie "WIELU" osób, którzy modlili się o uzdrowienie dla ich córki. Ta zachorowała na bardzo rzadką chorobę. Lekarze nie dawali dziecku żadnych szans. Jednak stał się cud. Dziewczynka, została uzdrowiona a po chorobie nie zostały żadne ślady. Dziewczynka była wspólnie z rodzicami i swoją młodszą siostrą obecna wśród nas.
Pani Ewelina zachęcała do odmawiania Nowenny Pompejańskiej zwanej nowenną nie do odparcia, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Cała nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Przez każdy dzień nowenny odmawiamy różaniec (15 dziesiątek) z dodatkową modlitwą.
Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!
CZY WIERZYSZ, że MOGĘ TO UCZYNIĆ? (Mt 9, 28)

Przyjmijmy łaskę zmartwychwstania Chrystusa!

"Z jakże wielką radością głoszę wam: Chrystus zmartwychwstał! Chciałbym, aby ta wieść dotarła do każdego domu, każdej rodziny, zwłaszcza tam, gdzie jest najwięcej cierpienia, do szpitali, do więzień… . (…)
Chciałbym przede wszystkim, aby dotarła ona do wszystkich serc, bo tam Bóg pragnie zasiać tę Dobrą Nowinę: Jezus zmartwychwstał, jest nadzieja dla Ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła! Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie! (…)
Oto czym jest Zmartwychwstanie Pańskie: jest wyjściem, przejściem człowieka z niewoli grzechu, zła, do wolności miłości i dobra. Ponieważ Bóg jest życiem, jedynie życiem, a jego chwałą jest żywy człowiek (por. św. Ireneusz, Adversus haereses, 4, 20, 5-7). (…)
Chrystus umarł i zmartwychwstał, raz na zawsze i dla wszystkich, lecz moc zmartwychwstania, to przejście z niewoli zła do wolności dobra musi dokonywać się zawsze, w konkretnych przestrzeniach naszego istnienia, w naszym codziennym życiu. Jak wiele pustyń także i dziś musi przejść człowiek! Zwłaszcza tę pustynię, która jest w jego wnętrzu, kiedy brakuje miłości do Boga i bliźniego, gdy nie ma świadomości, że jesteśmy opiekunami tego wszystkiego, czym Stwórca nas obdarzył i co nam daje. Ale Boże miłosierdzie może sprawić, aby zakwitła nawet najbardziej jałowa ziemia, może przywrócić życie wysuszonym kościom (por. Ez 37, 1-14).

Tak więc kieruję do wszystkich zachętę: przyjmijmy łaskę zmartwychwstania Chrystusa! Pozwólmy się odnowić przez miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Jezus nas kochał, niech moc Jego miłości przekształci także nasze życie. Stańmy się narzędziami tego miłosierdzia, kanałami, przez które Bóg może nawadniać ziemię, strzec całego stworzenia i sprawić, aby rozkwitła sprawiedliwość i pokój.
Fragmenty Orędzia "URBI ET ORBI" Ojca Świętego Franciszka

Wielka Sobota 2017

Wielka Sobota jest dniem ciszy żałobnej i adoracji Chrystusa złożonego w grobie. W tym dniu również święcimy pokarmy. Po zachodzie słońca wierni zgromadzili się w świątyni na liturgii Wigilii Paschalnej. Część pierwsza to liturgia światła, poświęcenie ognia i przygotowanie paschału. Następnie następuje liturgia Słowa, po której następuje liturgia chrzcielna. Ostatnią częścią Wigilii Paschalnej jest liturgia Eucharystii.

Podczas liturgii wyśpiewany był Exsultet, który wychwala wspaniałość Bożego dzieła odkupienia świata - od grzechu Adama aż do zbawienia, które dokonało się w Chrystusie:
Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo.
Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!
Zdobny blaskiem takiej światłości, raduj się, Kościele święty, Matko nasza!
Ta zaś świątynia niechaj zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu.

Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata

Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża. Celebrans śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem". Po liturgii Krzyż jest adorowany przez zgromadzonych wiernych.

Triduum Paschalne

Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej - o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy. Po liturgii Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać chlebki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc dla rodzin w naszej parafii. AK zaprasza na wspólną adorację w int. kapłanów szczególnie grupy Margaretek.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. W tym dniu adoracja od godz. 7.00. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku. Rozważanie Męki Pańskiej, adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Pańskiego. Następnie zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 22.00 Drogę Krzyżowa poprowadzi młodzież.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Od 12.00-14.30 będzie sprzątanie kościoła. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00 prosimy zabrać świece.

W Wielką Niedzielę o godz. 6.00 - procesja rezurekcyjna, a po niej Uroczysta Msza św. Wielkanocna. Członków OSP prosimy o piękną straż przy Grobie Chrystusa, a następnie o pełny udział w stroju galowym w Rezurekcji. Także prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów aby wszystkie były niesione w procesji.

Wielki Czwartek 2017

Msza Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęła Triduum Pachalne. Liturgia Wielkiego Czwartku jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Pod koniec Mszy św. przedstawiciele parafii przekazali ks. Stanisławowi i ks. Jarosławowi życzenia, podziękowania i zapewnienia o ciągłej pamięci modlitewnej.
Na zakończenie czwartkowej Mszy św., Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy, symbolizującej więzienie, do którego został wtrącony Jezus Chrystus. Po liturgii Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzały chlebki. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone jako pomoc dla rodzin w naszej parafii. Akcja Katolicka i grupy Margaretek przeprowadziły adorację w intencji kapłanów.