2017-10-20

POMAGAM- POŻAR

2017-10-16

2017-10-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXVIII zwykła (15.10.2017r)

2017-10-08

Duszpasterskie - Niedziela XXVII zwykła (08.10.2017r)
Copyright © 2017 by Parafia p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Wybierz rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017
«  z 3  »

Rok 2014

BÓG NARODZIŁ SIĘ DLA NAS

"To radosne orędzie, powierzone synom Abrahama od czasów wyjścia z Egiptu (por. Wj 3, 6-8), rozbrzmiewało przez stulecia jak okrzyk nadziei na ustach proroków Izraela, którzy w kolejnych epokach przypominali ludowi: «Prope est Dominus: venite, adoremus». «Pan blisko jest: pójdźmy z pokłonem!» Pójdźmy uwielbić Boga, który nie opuszcza tych, co szukają Go szczerym sercem i starają się zachowywać Jego prawo. Przyjmijcie Jego orędzie, które pokrzepia serca strapionych i zagubionych. Prope est Dominus: wierny odwiecznej obietnicy, Bóg Ojciec spełnia ją dziś w tajemnicy Bożego Narodzenia. (...)
Radość Bożego Narodzenia, z jaką witamy przyjście Zbawiciela, niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy i cierpliwą wytrwałością w czynieniu dobra. Do każdego z nas niech dotrze Boże orędzie z Betlejem: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką (...): dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan» (Łk 2, 10-11). Dzisiaj zajaśniało Urbi et Orbi, nad Rzymem i nad całym światem, oblicze Boga: Jezus objawia Go nam jako miłującego Ojca. Wy wszyscy, którzy szukacie sensu życia; którzy z pałającym sercem oczekujecie zbawienia, wyzwolenia i pokoju, wyjdźcie na spotkanie Dziecięciu narodzonemu z Maryi: On jest Bogiem, naszym Zbawicielem, jedynym godnym tego imienia, jedynym Panem. On narodził się dla nas, pójdźmy z pokłonem!"
(św. JP2, Orędzie «Urbi et Orbi». 25 XII 1998)

Rekolekcje adwentowe

Parafia Werynia przygotowując się na spotkanie z Jezusem podczas powtórnego przyjścia i w tajemnicy Wcielenia uczestniczyła w dniach: 14-17 grudnia 2014 r. w rekolekcjach adwentowych. Przeprowadził je ks. Antoni Kozak z Kosiv (Ukraina). Rekolekcjonista prosił o zaprzestanie sporów i kłótni, które czasem trwają przez długie lata ( i już nawet nie wiemy od czego się zaczęły). Podczas nauk używał wielu sugestywnych przykładów, które obrazowały przedstawiane tematy. Przygotowywał do sakramentu pokuty i uwrażliwiał nas na radość płynącą do Boga. Bądźmy otwarci na łaski płynące od Jezusa.

Zapraszamy na rekolekcje!

Przedstawiamy program rekolekcji:

Niedziela 14 .12. 2014 r. Rozpoczęcie rekolekcji

godz. 8.00 - MSZA ŚWIĘTA z kazaniem ogólnym

godz. 10.00 - MSZA ŚWIĘTA z kazaniem ogólnym

/ nauka stanowa dla małżonków po Mszy św. /

godz. 15.00 - MSZA ŚWIĘTA z kazaniem ogólnym

/ nauka stanowa dla młodzieży po Mszy św./

Kiermasz Adwentowy w Rzeszowie

W III Niedzielę Adwentu w godz. 11-16 w Ogrodach Bernardyńskich miał miejsce Kiermasz Adwentowy zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury i Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w miłej atmosferze, można było zobaczyć i nabyć m.in. świąteczne rękodzieła artystyczne oraz dewocjonalia, przy wtórze zespołów muzycznych. Nasza schola młodsza miała zaszczyt wziąć udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim Rzeszowianom za miłe przyjęcie i wiele ciepłych słów.
S. i G Starcowie

W trosce o uzależnionych i ich rodziny

W drugą niedzielę adwentu podczas Mszy św. kazania głosił ks. Maciej Figura - Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i proboszcz parafii w Dobrzechowie. Kaznodzieja zwracał uwagę na problem alkoholizmu wielu osób i ich rodzin. Zauważał, że tak nie musi być. Można sprawić, że życie będzie piękne i szczęśliwe. Podawał liczne przykłady znanych mu osób, które doświadczyły łaski trzeźwego życia. Ks. Maciej zapraszał do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu na rekolekcje, podczas których można doświadczyć płynącego od Boga "cudu" przemiany życia . By swoje życie zmienić potrzeba - chcieć!

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Św. Mikołaj żył na przełomie III i IV w. Był biskupem Miry (Turcja) i od pierwszych dni po swojej śmierci był czczony jako święty rozdający prezenty. Jest on symbolem działalności charytatywnej na rzecz ubogich, potrzebujących, zagrożonych. Uczy nas „wyobraźni miłosierdzia” o której mówił Jan Paweł II, dobroci dającej innym radość. On nas inspiruje do pomagania, do bycia takim jak on.
I z takim wyobrażeniem Św. Mikołaja już po raz czwarty spotykały się dzieci z naszej parafii, 6 grudnia po roratach w kościele. Spotkanie organizuje corocznie PZ Caritas i Oaza Dzieci Bożych, która pod kierunkiem animatorów przygotowała inscenizacje „Mikołajowa przemiana” pokazująca, że powinniśmy kierować się nie egoistycznymi pobudkami lecz dostrzegać potrzeby innych wokół nas.
Święty Mikołaj przyniósł wiele prezentów dzieciom z parafii oraz młodzieży z grup parafialnych wywołując uśmiech i radość.