2019-09-16

2019-09-15

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIV zwykła (15.09.2019r.)

2019-09-10

MISJE EWANGELIZACYJNE - Parafia Werynia 22- 29 września 2019 r.

2019-09-08

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela XXIII zwykła (08.09.2019r.)

Niedziela Bożego Miłosierdzia - Święto Patronalne Caritas

Aktualność, 2019-04-28
W tym roku pierwsza Niedziela po Wielkanocy wypadła 28 kwietnia 2019 r. W naszej parafii świętowaliśmy dodatkowo wprowadzenie relikwii I stopnia św. S. Faustyny poprzedzone trzydniową nowenną, którą prowadził ks. dr Piotr Potyrała z-ca dyr. Caritas diecezji rzeszowskiej. W swoich pięknych homiliach mówił o Bożym Miłosierdziu i przybliżał objawienia Jezusa s. Faustynie. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas odbyła się o godz. 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Mszą św. sprawowali ks. Piotr Potyrała i ks. Proboszcz Jarosław Depczyński. Członkowie PZC i SKC włączyli się w liturgię mszalną (czytania, psalm, modlitwa wiernych). W procesji z darami zostały złożone skarbonki "Jałmużny wielkopostnej". Msza św. zakończyła się błogosławieństwem relikwiami i ich ucałowaniem przez wiernych. Kapłani, zaproszeni goście i wolontariusze PKC i SKC spotkali się na świątecznej agapie w sali parafialnej.

Weronika Sondej

Powiązana galeria: Niedziela Miłosierdzia Bożego